Data dodania: 21.09.2020  |  wyświetlenia: 2479
Rekordowy okaz mierzył w tym roku 94 cm
Taaakie szczupaki łowiono podczas spinningowych zmagań na jeziorze Orzysz
Zakończyły się Ogólnopolskie Teamowe Zawody Spinningowe Puchar Orzysza 2020.
W tym roku na starcie stawiło się 75 ekip. Wśród rywalizujących zespołów znalazły się lokalne teamy.


II miejsce zajęli Piotr Stasiak i Marek Kapelański z koła PZW Ros Pisz, Krzysztof Bańkowski i Marcin Filipowicz z OKS Orzysz ukończyli rywalizację na czwartej pozycji, dodatkowo wywalczyli nagrodę dla łowców największego okonia. Złowiony przez nich okaz mierzył aż 44 centymetry.Na piątej pozycji, uplasowali się Tadeusz Grudziński i Zbigniew Malik, zaś na dziesiątym miejscu dwudniowe zmagania ukończyli Paweł Oszmian i Wiesław Krajewski.

Zawody wygrali Wojciech Miernik i Marek Kwiatkowski przed Tomaszem Lubą i Dariuszem Bochenko oraz Piotrem Stasiakiem i Markiem Kapelańskim.


Największym wyłowionym z Jeziora Orzysz szczupakiem okazał się okaz mierzący 94 centymetry. Nagrodę w tej kategorii odebrali Marek Wirkus i Jan Zając.

Fot. xtramarlin.pl
Organizatorem zawodów był Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu i Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Orzyszu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strazacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu i Drozdowie-Zastrużnem.

Źródło: MOSiR Orzysz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt