Data dodania: 07.07.2020  |  wyświetlenia: 3432
Zawody Spławikowe dla Dzieci 2020
Mali wędkarze złowili ponad 500 ryb
5 lipca 2020 r. odbyły się Zawody Spławikowe dla Dzieci. Zmagania młodych wędkarzy odbywają się bez przerwy na rzece Pisie od 25 lat.
W roku obchodów 40-lecia działalności Koła PZW Nr 75 „Roś” w Piszu zawody odbyły się w szczególnie radosnej atmosferze. Po raz pierwszy do organizacji mocno włączyło się Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które od tego roku jest nowym gospodarzem rzeki i od początku postawiło na upowszechnianie wędkarstwa wśród dzieci i młodzieży. Celem zawodów oprócz dobrej zabawy była nauka dzieci na temat gatunków ryb, ich biologii i środowiska życia.„Mam rybę”, „tato złowiłem rybę”, „jest mam, mam…” „super synku, piękna ryba” – takie radosne odgłosy i pochwały można było od rana słyszeć nad rzeką Pisą. Niektórzy podczas zawodów złowili swoje pierwsze ryby w życiu. W zawodach wzięło udział  dwudziestu sześciu wędkarzy, w tym osiem dziewczynek złowiło ponad pół tysiąca ryb, z których wszystkie wróciły z powrotem do wody. Głównie brały ukleje, płotki, krąpie i okonie.


Najmłodszą zawodniczką zawodów była 4 letnia Zosia Grusznis, która złowiła 10 ryb, a najmłodszym zawodnikiem był sześcioletni Aleksander Szustak, który złowił 8 ryb. Nagrody za „Największą Rybę” ufundowane przez Sklep Wędkarski „Pike” w Piszu otrzymali w młodszej kategorii Franciszek Kownacki, który złowił krąpia 24 cm i w starszej kategorii wiekowej Bartosz Borkowski za płoć 20 cm.

Na wszystkich małych wędkarzy, dzięki wsparciu partnerów zawodów, czekały atrakcyjne nagrody, dyplomy i puchary, które wręczali wędkarze z Koła PZW Nr 75 „Roś” w Piszu wraz z Dyrektorem RZGW w Białymstoku Mirosławem Markowskim, Zastępcą Dyrektora RZGW w Białymstoku ds. usług wodnych Markiem Jadeszko i Zastępcą Dyrektora RZGW w Białymstoku ds. suszy i powodzi Andrzejem Chodkiewiczem. W zawody zaangażowała się także Kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW w Białymstoku Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz


Najlepsi wędkarze zawodów spławikowych dla dzieci na rzece Pisie:
Kategoria 7-10 lat:
1.    Anna Ziółek – 66 ryb,
2.    Sebastian Bazydło – 61 ryb,
3.    Miłosz Wanta – 47 ryb.


Udział wzięli: Kornelia Borkowska, Amelia Kapelańska, Franciszek Kownacki, Zuzanna Król, Rafał Gawkowski, Franciszek Fiertek, Aleksander Szustak, Urszula Duda, Zofia Grusznis, Szymon Rumiński, Aleksander Rutkowski. Razem wszyscy zawodnicy złowili 372 ryby.


Kategoria 11-14 lat:
1.    Kacper Ofman – 43 ryby,
2.    Mateusz Makarewicz – 36 ryb,
3.    Aleksander Ziółek – 23 ryby.


Udział wzięli: Bartosz Borkowski, Adam Szmigiel, Aleksander Bakowski, Wiktor Andrzejczyk, Marta Pach, Karol Grusznis, Natalia Łagodzińska, Wiktor Rutkowski, Łukasz Prusaczyk. Razem wszyscy zawodnicy złowili 192 ryby.


Organizatorzy: Koło PZW nr 75 Roś w Piszu, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie RZGW w Białymstoku.

Partnerzy: Nadleśnictwo pisz, Mazurski Park Krajobrazowy, Gmina Pisz, MGOSiR w Piszu, ARiMR Oddział Pisz, Poseł Jerzy Małecki, PZU, MOPR, KPP w Piszu.

Fot. Wojtek Stawecki
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt