Data dodania: 25.02.2020
Ruszyła jubileuszowa edycja Piskiej Ligii Koszykówki
Jeziorowcy i Absolwenci to wygrani I kolejki spotkań XXV edycji Piskiej Ligii Koszykówki – XV Memoriału „Świdra” i „Cinka”. Jubileuszowe rozgrywki w ramach 25-lecia Towarzystwa Sportowego Koszykówki „Roś” w Piszu rozpoczęły się 23 lutego 2020 r.
Pierwszą kolejkę XXV edycji Piskiej Ligii Koszykówki rozpoczął mecz reprezentacji Starego Ogólniaka Pisz i Jeziorowców Pisz.

Pierwsze minuty to czas kiedy jedni i drudzy poznawali grę rywali. Jednak już pierwsza kwarta pokazała przewagę Jeziorowców, której nie oddali do końca meczu. Koszykarze Starego Ogólniaka choć młodsi momentami potrafili dorównać swoim przeciwnikom w walce pod koszami.

Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 90:66 (14:17, 17:31, 21:17, 14:25). W drużynie Jeziorowców najwięcej punktów zdobyli: Listowski Dawid -16, Klimowicz Artur-16, Zajkowski Krzysztof -13, Pomichowski Marek -13, Żuliński Bartek -11. W zespole Starego Ogólniaka najlepiej punktowali: Rutkowski Aleksander -23, Wojtowicz Konrad -14, Małecki Adam -8, Kucisz Bartłomiej -7, Lebiedziński Julian -6. MVP meczu został Dawid Listowski z Jeziorowców Pisz.

W drugim meczu w ramach XV Memoriału „Świdra” i „Cinka” pod piskimi koszami spotkały się zespoły Absolwentów Pisz i Perkoza Ruciane-Nida.

Doświadczeni koszykarze Absolwentów Pisz od pierwszych minut przeważali na parkiecie wygrywając pierwszą kwartę różnicą 18 punktów. Podobnie rozegrały się kolejne dwie kwarty. Tylko w końcówce Perkoz Ruciane-Nida spróbował stawić czoła rywalom.

Mecz zakończył się znaczną wygraną Absolwentów z Perkozem Ruciane-Nida 125:75 (14:32, 17:34, 16:31, 28:28). W zespole Absolwentów najwięcej punktów rzucili: Święconek Karol -38, Mateusz Bessman -37, Wiśniewski Krystian, Kakowski Tomasz, Czyż Hubert -10. W zespole Perkoza najlepiej do kosza trafiali: Stanisławajtys Cezary -20, Zieliński Jacek -17, Pieklik Piotr -15, Banach Michał -13. MVP meczu został Karol Święconek z Absolwentów Pisz.

II kolejka spotkań rozegrana zostanie 1 marca (niedziela) 2020 r. o godz. 12.00 spotkają się Jeziorowcy Pisz – Perkoz Ruciane-Nida, o godz. 13.45 Stary Ogólniak – Absolwenci Pisz. Mecze odbywają się w Sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Lipowej (obok basenu). Wstęp wolny.