Data dodania: 03.12.2019
Mistrzyni na 600m, mistrz na 300m
5 medali dla uczniów piskiej Jedynki w ogólnopolskich zawodach w Spale
2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal - takim wynikiem zakończył się start uczniów SP 1 w IV Halowym Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych.
Ośmioosobowy zespół z Pisza stanął do indywidualnej rywalizacji z zawodnikami z całej Polski. Rozpoczęła Amelia Jaszczur biegiem na 600 metrów, osiągając swój najlepszy wynik w tym roku. Startem zapewniła sobie I miejsce i złoty medal w swojej kategorii wiekowej.

Drugą medalistką była Maja Nosek, która rywalizowała na dystansie 300 metrów. Maja startowała pierwszy raz na zawodach takiej rangi i od razu zdobyła srebrny medal.

W konkurencji chłopców w biegu na 1000 metrów było bez medali, ale tuż za podium - Leon Chrostowski zajął IV miejsce, a Tymoteusz Wszołek V miejsce.

Srebrny medal na 300 metrów zdobył Kacper Pyczkowski - najmłodszy z piskiej ekipy. W starszej kategorii Miłosz Kosakowski i Adrian Malinowski pokazali moc w nogach osiągając życiowe czasy na tym dystansie.

Miłosz otrzymał tytuł najlepszego zawodnika w biegu sprinterskim na 300 m chłopców rocznika 2007 z czasem 40.00. Adrian Malinowski z czasem 43.63 zajął III miejsce.

Trenerami zwycięzców są: Cezary Misierewicz i Ryta Kowalska.