Data dodania: 27.09.2019  |  wyświetlenia: 629
W biegach przełajowych są mistrzami
XXVI Warmińskie Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców wygrali sportowcy ze SP nr1 w Piszu.
Corocznie w Droszewie odbywają się biegi przełajowe szkół podstawowych w kategoriach wiekowych od rocznika 2005 do 2009 i młodszych, zaliczanych do indywidualnych mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego. W tegorocznej edycji do rywalizacji stanęło 14 szkół.
To jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających zawodów, w jakich młodzi lekkoatleci i lekkoatletki startują - podkreślają organizatorzy.

Od ponad 10 lat w Droszewskich Mistrzostwach Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych mistrzem zostaje piska Jedynka. W tym roku nie mogło być inaczej.


Nasi uczniowie w regionie są liderami w biegach przełajowych - podkreślają trenerzy - Ciężka praca i budowanie formy zaczyna się już od wakacji na obozach przygotowawczych. Stalowe płuca, moc w nogach, wytrzymałość oraz umiejętne rozłożenie sił na całym dystansie daje owoce w postaci medali.
W generalnej klasyfikacji SP1 Pisz zdeklasowała inne szkoły zdobywając 1 miejsce z 228 punktami, ustanawiając tym samym nowy rekord szkoły.


Źródło: SP1Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt