Data dodania: 23.05.2019  |  wyświetlenia: 765
Znicz Biała Piska zagra o regionalne trofeum
Znicz Biała Piska wystąpi w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Awans do meczu o tytuł zapewnił sobie w środowe popołudnie w Kętrzynie, wygrywając po rzutach karnych z miejscową Granicą. Finał odbędzie się 5 czerwca w Nowym Mieście Lubawskim.
Najlepszy zespół piłkarski z powiatu piskiego, który rozgrywa debiutancki sezon w III lidze z udziałem klubów z czterech województw, z powodzeniem walczy także o Wojewódzki Puchar Polski. Znicz pokonał trzecią przeszkodę w tej edycji i zameldował się w finale rozgrywek.

Mecz z Granicą Kętrzyn był próbą dla prawdziwych kibiców obu drużyn. Ekipa z Białej Piskiej bardzo udanie rozpoczęła rywalizację, wyszła na prowadzenie po pięknym uderzeniu Marcina Denerta z dystansu, ale w pewnym momencie straciła kontrolę nad przebiegiem gry i gola. Gospodarze po doprowadzeniu do remisu, znów cofnęli się do głębokiej defensywy i utrzymali wynik do końca regulaminowego czasu, a potem przez całą dogrywkę, doprowadzając do rzutów karnych.


Znicz kilkukrotnie powinien ponownie objąć prowadzenie i rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, ale szczęście było po stronie gospodarzy. Gdy w drugiej połowie dogrywki Marcin Fiedorowicz zmarnował nawet rzut karny, uderzając w poprzeczkę, można było mieć obawy, czy zespół z Białej Piskiej nie zapłaci za taką niefrasobliwość wysokiej ceny.


Awans Zniczowi w serii jedenastek zapewnił Pavel Rudneu. Białoruski bramkarz aż trzykrotnie wyczuł intencje zawodników Granicy, odbijając ich strzały z 11 metrów. Bohater Znicza zadbał, by poziom emocji nie spadł nawet na chwilę, bo sam … także zmarnował rzut karny, przenosząc piłkę nad bramką. Tego błędu nikt nie śmiał mu jednak wypomnieć, bo podobnie jak przed miesiącem w ćwierćfinale Huraganem Morąg, gdy także do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były karne, swoją znakomitą postawą dał Zniczowi upragniony cel.


W środę wyłoniony został także drugi finalista. W Elblągu miejscowa Concordia pokonała Mazura Ełk. Spotkanie także było bardzo wyrównanie, a do wyłonienia zwycięzcy również potrzebne były rzuty karne. Finał zostanie rozegrany na neutralnym boisku. 5 czerwca Concordia i Znicz spotkają się w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie przed kilkoma miesiącami oddano do użytku wyremontowany stadion. Zwycięzca finału zgarnie nagrodę finansową wysokości 40 tys. zł oraz prawo reprezentowania regionu w rywalizacji o Puchar Polski w sezonie 2019/2020.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt