Data dodania: 17.04.2019
Zespół SP 1, Skrzaty i Diamond PMOS Pisz wygrały finały województwa
Drużyny z Pisza pojadą na Ogólnopolski Finał Pucharu Tymbarka
Znamy zwycięzców finałów wojewódzkich Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Aż trzy reprezentacje z Pisza pojadą w tym roku na finały do Warszawy.
Ponad 80 drużyn chłopców i dziewczynek z 21 powiatów wzięło udział w warmińsko-mazurskich Finałach Wojewódzkich XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które odbyły się w dniach 15-16 kwietnia na Stadionie Miejskim w Iławie.

Pierwszego dnia w piłkarskich zmaganiach wystąpiły dzieci w kategorii lat 8 i 10. Małe zawodniczki PMOS Pisz pod kierunkiem trenera Jerzego Karwowskiego nie miały sobie równych. W kategorii U-8 na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna żeńska Skrzatów.
Dziewczyny sprawiły się na medal, złoty medal - komentuje trener Jerzy Karwowski - w poprzednich edycjach dwukrotnie zajmowały drugie miejsce. Były o krok od zwycięstwa. Wreszcie udało się! Jestem z nich dumny. A łatwo nie było. Najpierw pobudka o godzinie 4.00. potem długa i mecząca podróż oraz mecze z godnymi sobie przeciwnikami. Pokonały wszystkich. Teraz szykujemy się na te najważniejsze zmagania w Warszawie. Oby powtórzyły sukces.

W kategorii U-10 sukces młodszych koleżanek powtórzyły dziewczynki z drużyny Diamond.

W kategorii u-8 Emilia Żulińska zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

Maria Pomiechowska została królem strzelców w kat U-10. Marysia strzeliła 16 bramek.

Powtórek sukcesów nie było końca. Drugiego dnia walczyli chłopcy z Pisza. Walczyli niezwykle skutecznie, dorównując swoim młodszym koleżankom. Reprezentacja SP 1 z Pisza potwierdziła, że w tym roku Pisz jest w najwyższej formie.

Fantastyczni, cudowni, wyjątkowi mówią już o nich GALAKTIKOS. Potrzebowali aż pięciu lat, by dojrzeć do tego niebywałego sukcesu, gdzie nikt inny przed nimi tego nie dokonał z naszej szkoły- tak komentuje start swoich podopiecznych Cezary Misierewicz - Pamiętam jak na początku tej przygody mieli po 8 lat. Byli wszyscy bardzo młodzi, niedoświadczeni, większość zaczynała dopiero swoją przygodę z piłką nożną. Kilku z nich nie wytrwało do końca, lecz reszta się wspierała i szlifowała swoje talenty na przysłowiowym podwórku. Pierwsze turnieje były bardzo ciężką lekcją życia, okraszone wylanym potem i łzami. Cierpliwie czekali, zbierali doświadczenie, hartowali ducha walki, wykonali wręcz tytanową pracę, przełknęli gorycz i to nie jednej porażki, by na koniec swej przygody zdobyć pierwsze miejsce oraz wymarzony ZŁOTY PUCHAR TYMBARKU.

W grze o finał drużyna SP1 pokonała w ćwierćfinale klub Pisa Barczewo 4:0. W półfinale mierzyła swoje siły, z drużyną z Olsztyna, z którą w poprzednich latach zawsze przegrywała. Lecz nie tym razem. Po zaciętej walce chłopcy wygrali 3:1. W finale 3:2 pokonali zespół z Elbląga.

Oprócz tytułu drużynowego mistrza województwa, chłopcy z Jedynki wywalczyli indywidualne - Królem strzelców z 12 bramkami został Miłosz Kosakowski.

Za grę FAIR PLAY wyróżniono Damiana Bogdańskiego.

Oby forma była równie dobra podczas Wielkiego Finału, który odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 2 maja 2019 r. w Warszawie na PGE Narodowym.