Data dodania: 06.03.2019
Koszykarze z Pisza najlepsi w województwie
Młodzicy i kadeci TSK ROŚ PISZ mistrzami Warmii i Mazur
Miniony weekend należał do koszykarzy z Pisza. Podczas sobotnio-niedzielnych spotkań wyłoniono zwycięzców w kategorii U-14 i U-16. Oba tytuły przypadły drużynom z naszego miasta.
W sobotę, 2 marca młodzicy TSK Roś Pisz zmierzyli się na wyjeździe z Junior Basket Club Olsztyn.
Od początku meczu przewaga naszych była widoczna. Wygrana pierwszej kwarty 20:16 prognozowała dobre dalsze wyniki. I tak było - kolejne minuty meczu to stopniowe powiększanie przewagi przez zawodników Rosia. Pod koniec trzeciej kwarty nasi reprezentanci wyszli na prowadzenie dwudziestoma punktami i wydawało się, że jest już po meczu. Niestety, czwarta kwarta nie szła tak gładko - za pięć przewinień boisko opuścili Robert Stypiński i Wojciech Milewski, a napięcie rosło z każdą sekundą, gdyż czterech koszykarzy miało po cztery faule. Wytrwali i wygrali 80:74.

Tytułu Mistrza Warmii i Mazur w sezonie 2018/2019 w kategorii U-14 jest w rękach piskiego zespołu. Gratulacje dla zawodników, w tym szczególne dla zdobywcy 37 punktów Maksa Turskiego, brawa dla trenera Karola Święconka.

W niedzielę, 3 marca wywalczony wcześniej tytuł Mistrza Warmii i Mazur świętowali kadeci TSK Roś Pisz. Rozegrali oni mecz u siebie z MKS Truso Elbląg.
Spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem naszego zespołu 106:56. Dla Rosia najwięcej punktów zdobyli: Maciej Milewski (23), Aleksander Rutkowski (19), Łukasz Bessman (16). Punktowali wszyscy zawodnicy. Drużynę do zwycięstwa poprowadził trener Zbigniew Wykowski. Łukasz Bessman został trzecim strzelcem w lidze i królem strzelców za 3 punkty (26 celnych rzutów za 3 pkt. w 11 meczach, średnio 2,36/mecz).