Data dodania: 22.01.2019  |  wyświetlenia: 1663
W tegorocznej edycji międzynarodowy skład zawodników
Emocje sportowe start. Ruszyła Piska Liga Halowej Piłki Nożnej
W sobotę w hali sportowej SP nr 4 w Piszu ruszyła XIX Edycja Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. W tym roku rozgrywki mają międzynarodowy wymiar. Do rywalizacji stanęli żołnierze NATO z Rumunii i Chorwacji. Głównym trofeum tegorocznych rozgrywek jest Puchar Burmistrza Pisza.
Do walki stanęło dziewięć drużyn. Walka o zwycięstwo będzie zacięta. W pierwszym meczu Liski dość gładko 4:1 pokonały DB Beniaminek Orzysz. W drugim spotkaniu drużyny Chorwacji i Na Bombie walczyły niezwykle zaciekle.  Lepsza okazała się reprezentacja Na Bombie. Chorwaci tego dnia nie mogli się wstrzelić - słupki, poprzeczki, sytuacje sam, na sam przesądziły o tym, że drużyna Na Bombie wyszła obronną ręką. Wynik ostatecznie ustalił gol samobójczy. Chorwaci, po bardzo twardej grze schodzili z boiska przegrywając 0:2.


Najwięcej bramek padło w trzecim starciu Wariaci – Orlik Team, które 4:2 wygrali Wariaci. Były momenty, gdy Orlik Team próbował gonić, jednak na te ataki skutecznie odpowiadał duet Mogilski-Zaczkowski.
 
Jedyny remis kolejki 2:2 padł w meczu  Rumunii z Budchal. Starcie jak wynik, wyrównane, a żołnierze rumuńscy podobnie jak Chorwaci pokazali, że do rozgrywek stanęli nie po to, by być tłem ligowych potyczek.


W I kolejce Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej zdobyto 17 bramek, w tym jedną samobójczą. Na listę strzelców wpisało się 13 zawodników. Druga kolejka PLHPN w sobotę 26 lutego, terminarz spotkań w Kalendarzu Wydarzeń Piszanina.
 
NAJLEPSI STRZELCY – PO I KOLEJCE
 
Mariusz Mogilski WARIACI - 3
Artur Gruszczyński LISKI - 2
Jacek Kalwejt ORLIK TEAM - 2
 
TABELA XIX Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej – I KOLEJKA
 
Liski     3    4:1
Wariaci   3  4:2
Na Bombie   3  2:0
Black Bats Rumunia    1  2:2
Budchal   1  2:2
Orlik Team   0  2:4
DB Beniaminek Orzysz   0  1:4
Chorwacja       0  0:2
LZS Team   0  Pauza

Materiał: MGOSiR

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt