Data dodania: 17.12.2018  |  wyświetlenia: 1394
Drużyna z Białej najlepsza w Plebiscycie WMZPN
Biała Piska: Znicz sportową rewelacją roku
Fot. Facebook/WMZPN
14 grudnia w Olsztynie odbyła się Piłkarska Gala Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Wyłoniono zwycięzców w 11 kategoriach, m.in. Piłkarza Roku, Trenera Roku, Drużynę Roku, Działacza Roku, czy Piłkarskie Wydarzenie Roku. Ocena była sumą głosów działaczy związkowych oraz kibiców, którzy przez kilka dni głosowali za pośrednictwem FB.
To pierwszy tego typu plebiscyt w regionie, więc zwycięzcy zapewnią sobie miejsce w historii. Wśród nich najwięcej sukcesów odniósł klub MLKS Znicz Biała Piska. Szansę na tytuł zwycięzcy mieli - Jacek Jankowski (Działacz Roku), Ryszard Borkowski (Trener Roku), Paweł Adamiec (Piłkarz Roku), Znicz (Drużyna Roku), Finał WPP w Białej Piskiej (Wydarzenie Roku), Miasto i Gmina Biała Piska (Piłkarski Samorząd Roku).

Do Białej Piskiej wraz ze zwycięzcami pojechały aż trzy tytuły - Działacz Roku, Trener Roku i Drużyna Roku.
Jacek Jankowski i Ryszard Borkowski, zdj. Facebook/ZniczBiałaPIska

Wyróżnienia doskonale pokazują, że Znicz ma za sobą najlepszy okres w historii, a dobra runda w III lidze pokazała, że dominacja w poprzednim sezonie na niższym poziomie nie była dziełem przypadku - czytamy komentarz na stronie klubu.
Znicz Biała Piska to drużyna, na którą od początku był pomysł i szereg osób wokół, służących pomocą, zarówno merytoryczną, jak też finansową. Rozwój klubu był stopniowy i trwał kilka sezonów. W ubiegłym sezonie przyszła pora, by wreszcie zbierać laury. Znicz Biała Piska wygrywa rozgrywki IV ligi i to w znakomitym stylu. 26 meczy wygranych, 3 remisy i tylko 1 porażka.

Po świątecznym oddechu, w drugim tygodniu stycznia zespół wznowi treningi.

Trener Ryszard Borkowski przygotował zawodnikom rozpiskę indywidualnych ćwiczeń, które mają przygotować ich do ciężkiego reżimu treningowego - informuje przedstawiciel klubu - Na pewno nikomu nie zabraknie motywacji do ciężkiej pracy, bo dobre wyniki w III lidze zobowiązują do utrzymania pozycji, na którą każdy w klubie zapracował na swój sposób.
Zwycięstwo w plebiscycie to dla zawodników nagroda za sumienność, dla trenera, prezesa i działaczy związanych z klubem potwierdzenie celowości ich starań. Dla Białej Piskiej pierwsza tego typu wizytówka, znak rozpoznawczy w naszym województwie.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt