klik
Data dodania: 26.11.2018
Trzy złota dla Adriana Malinowskiego
10 medali zawodników MKS Roś Pisz w Mistrzostwach Województwa
W miniony weekend - 24 i 25 listopada w olsztyńskiej Aquasferze odbywały się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w pływaniu. W zawodach wystartowało ponad 350 zawodników z 21 klubów, w tym kilku spoza regionu. W zawodach brali udział także zawodnicy MKS Roś Pisz.
Adrian Malinowski, Aleksander Raszewski i Julia Gacman zaprezentowali znakomitą formę, czego potwierdzeniem są zdobyte przez nich medale.

Adrian Malinowski wystartował cztery razy i w każdym ze startów zdobył medal. Na jego szyi zawisły trzy złote i jeden srebrny medal.  Jego czas uzyskany w kategorii 50m stylem dowolnym 30,94 sekundy był najlepszym i najwyżej punktowanym wynikiem jedenastolatków w całych Mistrzostwach. W kategorii generalnej po wszystkich startach Adrian zdobył drugie miejsce.

Aleksander Raszewski odnotował na koncie swoich sukcesów - wicemistrzostwa na 100  i 200 metrów stylem dowolnym. Julia Gacman zdobyła 2 srebrne medale na 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem dowolnym i medal brązowy w starcie na 50 m stylem dowolnym.

Dzięki znakomitej formie pływaków MKS Roś, w klasyfikacji ogólnej znalazł się na 9. miejscu.