Data dodania: 14.10.2009
Kolejny triumf Znicza, Mazur i Fortuna bez punktów
„Znicz” Biała Piska wygrał swoje wyjazdowe spotkanie w Olsztynie 2:0 z tamtejszą Warmią. Dzięki temu zepchnął podopiecznych Janusza Czerniewicza na 4 lokatę w tabeli, sam zajmując jej miejsce.

Fortuna Wygry Ruciane-Nida uległa MKS Jeziorany 1:2
Kolejnych porażek doznali Mazur Pisz, który uległ liderowi tabeli Viktorii Bartoszyce 2:4 oraz Fortuna Wygryny Ruciane-Nida. Tym razem silniejsza okazała się drużyna MKS Jeziorany, która pokonała zawodników Fortuny 2:1.

Piłkarzy „Znicza” czekała bardzo trudna przeprawa - Wiedzieliśmy że lekko nie będzie ponieważ spotkały się dwie mocne drużyny- mówił trener drużyny Adam Ożarowski - Jednak to my okazaliśmy się drużyną, która zagrała mądrzej a przede wszystkim skuteczniej. Zwycięstwo cieszy a jeszcze bardziej kolejne trzy punkty na naszym koncie - dodał Ożarowski.
Bramki dla „Znicza” strzelili Radosław Laszkowski i Mariusz Mogilski.

Mazur Pisz przegrał swoje spotkanie wyjazdowe 2:4 z liderem ligi - Viktorią Bartoszyce. Pierwsi gola strzelili gospodarze - w 20 minucie Tomasz Deluga skutecznie zaatakował bramkę piskiego zespołu. W 40 minucie gry Mazur Pisz wyrównał wynik meczu do 1:1.

Radośc kibiców Mazura nie trwała długo.Niespełna dwie minuty po zdobyciu bramki przez piszan, Viktoria odzyskała prowadzenie. Strzelcem bramki dla gospodarzy okazał się Kaplewski.

W drugiej połowie meczu gospodarze strzelili jeszcze dwie bramki i prowadzili bezpieczną przewagą 4:1. Piłkarze Mazura zagrali kolejny raz kontrą, co w 82 minucie gry zaowocowało golem i zmniejszyło przewagę Viktorii. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2.

Złej passy nie mogą przełamać zawodnicy Fortuny Wygryny Ruciane Nida, tym razem podopieczni trenera Stanisława Prześniaka ulegli na własnym boisku 1:2 drużynie MKS Jeziorany. Po tej przegranej plasują się razem z Mazurem Pisz w dole tabeli wyprzedzając tylko słabo spisujące się w tym sezonie Orlęta Reszel.

W następnej kolejce klasy okręgowej „Znicz” Biała Piska podejmować będzie u siebie Łynę Sępopol. Początek spotkania w sobotę o godz.14.00. W tym samym terminie Mazur Pisz zmierzy się na stadionie przy ul. Mickiewicza z Granicą Bezledy. Fortuna Wygryny pojedzie do Giżycka by zagrać z tamtejszą drużyną Mamry.