Data dodania: 10.06.2018  |  wyświetlenia: 10408
Bój podstawówek o tytuł mistrzów lekkiej atletyki
Lekkoatletyka Królową Sportu pod takim hasłem odbyły się Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych do których zgłosiło się ponad 200 zawodników z podstawówek powiatu piskiego.
Młodzi sportowcy biegali na 60m, 300 m, 600m, 1000 m, skakali w dal, wzwyż i rzucali piłką palantową. Trzeba było wykazać się dobrą techniką, szybkością ale także wytrzymałością – psychiczną w walce z  konkurentami oraz fizyczną wynikającą po pierwsze z pokonania własnych rekordów, jak też po drugie ze względu na upał, który nie sprzyjał rozgrywaniu zawodów.

Bieg 60 m dziewczęta
I miejsce - Amelia Gutowska - SP 1 Pisz;
II miejsce - Zuzanna Kulikowska - SP 1 Pisz;
III miejsce - Alicja Chocha - SP 1 Pisz

Bieg 60m chłopcy

I miejsce - Bartłomiej Smagała - SP 4 Pisz
II miejsce - Oliwier Duchnowski SP 1 Pisz
III miejsce - Bartłomiej Smagała SP Liski

Bieg 300 m dziewczęta
I miejsce - Klaudia Synowiec SP 1 Pisz
II miejsce - Malwina Szpanko SP Uściany Stare
III miejsce - Paulina Wachowska SP 1 Pisz

Bieg 300m chłopcy

I miejsce - Kapcer Poreda SP Liski
II miejsce - Michał Świetlicki SP 1 Pisz
III miejsce - Adam Świetlicki SP 1 Pisz

Bieg 600 m - dziewczęta
I miejsce - Amelia Jaszczur SP 1 Pisz  
II miejsce - Natalia Klimowicz SP 1 Pisz
III miejsce - Karolina Siedlecka ZSP Orzysz

Bieg 1000 m - chłopcy
I miejsce - Gracjan Ruchała SP 4 Pisz
II miejsce - Oskar Kosakowski SP 1 Pisz
III miejsce - Jakub Jabłoński KSP Pisz

Rzut piłeczką palantową – dziewczęta
I miejsce - Zuzanna Kulikowska SP 1 Pisz
II miejsce - Natalia Olszewska SP 1 Pisz
III miejsce - Zuzanna Jędrzejczyk SP Hejdyk

Rzut piłeczką palantową – chłopcy
I miejsce - Oskar Kosakowski SP 1 Pisz
II miejsce - Bartłomiej Smagała SP 4 Pisz
III miejsce - Damian Zaczkowski SP 1 Pisz

Skok w dal – dziewczęta

I miejsce - Amelia Gutowska SP 1 Pisz
II miejsce - Amelia Jaszczur SP 1 Pisz
III miejsce - Oliwia Pawlak SP 4 Pisz

Skok w dal – chłopcy
I miejsce - Kacper Poreda SP Liski
II miejsce - Michał Świetlicki SP 1 Pisz
III miejsce - Adam Świetlicki SP 1 Pisz

Skok wzwyż – dziewczęta
I miejsce - Natalia Prokopczuk ZSP Okartowo
II miejsce Patrycja Turska SP 1 Ruciane-Nida
II miejsce Maja Chaberek SP 4 Pisz

Skok wzwyż – chłopcy
I miejsce - Bartosz Młynarczyk KSP Pisz
II miejsce - Mikołaj Grajko SP 4 Pisz
III miejsce - Bartłomiej Zuzga SP Liski
 




Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Komentuj na Facebooku - cały artykuł i galerię zdjęć
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt