Data dodania: 26.04.2018
Dobry start drużyn piłkarskich z Pisza w finale województwa
O Puchar Tymbarku powalczą za rok
Dwa pełne sportowych emocji dni potrzebne były do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa warmińsko-mazurskiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12.

Podczas rozegranych w dniach 19-20 kwietnia finałach wojewódzkich XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zwycięstwa odniosły: SP Uzdowo i UKS Mały Jeziorak Iława w kategorii U-8, SP 18 Olsztyn i AMO Olsztyn w U-10 oraz SP Samborowo i Szkoła podstawowa nr 1 z Ostródy wśród najstarszych dzieci. Już na przełomie kwietnia i maja drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentowały nasze województwo podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie, gdzie staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

To były fantastyczne dwa dni, w czasie których widziałem mnóstwo dziecięcych uśmiechów. I to jest właśnie w tym turnieju najważniejsze – aby najmłodsi nauczyli się czerpać radość z uprawiania sportu – mówił prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, Marek Łukiewski - Teraz wszyscy na Warmii i Mazurach będziemy trzymać kciuki za naszych reprezentantów w Finale Ogólnopolskim. Kto wie, może którejś z drużyn uda się powtórzyć sukces zespołu z Iławy sprzed 2 lat?

Ducha sportowej walki pokazały zespoły z Pisza występujące w każdej z kategorii. W kategorii U-10 dziewcząt II miejsce zajęła drużyna Diamond Pisz w składzie: Maria Pomichowska, Oliwia Pyczkowska, Klaudia Ruchała, Patrycja Polakowska, Julita Lichocka, Dominika Kubrak, Alicja Rutkowska, Klaudia Marchlińska. Trenerem jest Jerzy Karwowski. Zawodniczka tej drużyny Klaudia Ruchała została królem strzelców w swojej kategorii.

Nasze reprezentantki utrzymały wysoki poziom, powtarzając sukces sprzed roku - relacjonuje Jerzy Karwowski, trener i instruktor PMOS Pisz - Wiedzieliśmy po co jedziemy. Strzeliliśmy 46 bramek i wyjazd na Mistrzostwa Polski był znowu bardzo blisko. W finale pechowo straciliśmy szybko bramkę i to podcięło nam skrzydła. Drugie miejsce jest wielkim sukcesem, ale niedosyt pozostał.

W kategorii U-12 chłopców III miejsce zajęli reprezentanci SP1 Pisz w składzie: Jakub Ślesiński, Damian Zaczkowski, Damian Błażyński, Miłosz Kosakowski, Leon Chrostowski, Oliwier Korzep, Adrian Malinowski, Dawid Paulin, Damian Bogdański, Michał Siej. Trenerem drużyny jest Cezary Misierewicz. Jakub Ślesiński, SP 1 Pisz został najlepszym bramkarzem tej kategorii wiekowej.

Zawodnicy naszego młodszego rocznika w kat U-10 po wygranej pewnie grupie z pierwszego miejsca trafili w ćwierćfinale na bardzo silny zespół Rony Ełk. Niestety po 20 minutach zaciętej walki ulegli 0:4 rywalom z Ełku. Zabrakło na wejście do półfinału sił i trochę szczęścia, ale chłopcy zrobili co mogli i należą się ogromne brawa.- komentuje trener Cezary Misierewicz.

Skład drużyny SP 1 w kategorii U10: Rafał Szypczyński, Nikodem Grek, Oliwier Adamie, Kacper Pyczkowski, Aleksander Maciejczyk, Adam Skowroński. Trener - Cezary Misierewicz.

Starsze zawodniczki z Pisza występujące pod nazwą BIEDRONECZKI w pierwszym meczu wygrały z Olsztynem, a w drugim pokonały drużynę Mały Jeziorak Iława – gospodarzy rozgrywek. Następnie z Perłami Olsztynem (zajęły trzecie miejsce) zremisowały 4:4. O wejście do najlepszej czwórki turnieju przegrały niestety z Dobrym Miastem.

Skład drużyny BIEDRONECZKI: Aleksandra Ruchała, Maja Stachelek, Zuzanna Chodnicka, Ada Zajączkowska, Karolina Filipkowska, Aleksandra Szmigiel, Alicja Sawicka. Trener - Jerzy Karwowski.