Data dodania: 16.04.2018
Mistrzostwa w Drużynowych Biegach Przełajowych
Złoto i brąz dla zawodników SP1 w biegach przełajowych
Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców oraz klasyfikacja indywidualna dla uczniów SP 1 zakończyła się spektakularnym sukcesem.

W drużynie startowało sześciu zawodników i zawodniczek, którzy łącznie zdobywali punkty dla swojej drużyny. Początek nie zapowiadał niczego dobrego - w kategorii starszej nie dopuszczono do startu jednego z zawodników, gdyż nie spełniał on kwalifikacji wiekowej. O jeszcze większym pechu mogą mówić chłopcy rocznika 2007 i młodsi - dwóch z nich już na starcie przewróciło się i jako ostatni włączyli się do rywalizacji. Walczyli do końca o dobrą lokatę dla drużyny. Ostatecznie przybiegli do mety jako 3 i 10.

Starsi koledzy pozytywnie zmotywowani wynikami młodszych chcieli powtórzyć dobry start. Czterech zawodników zmieściło się w pierwszej dziesiątce.

Łącznie drużyna chłopców zdobyła 59 punktów i pewne I miejsce. Drugie miejsce zdobyła bardzo silna drużyna z Giżycka, trzecie reprezentacja z Olsztyna.

Dziewczęta spisały się również znakomicie. Zawodniczki z rocznika 2007 i młodsze, zdobyły I miejsce w biegu na 600 m przed SP 7 z Giżycka i SP4 z Giżycka. Dziewczęta z rocznika 2005 i młodsze w biegu na 800 m uplasowały się na 6 miejscu. Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły III miejsce.