Data dodania: 10.04.2018  |  wyświetlenia: 26538
Dogrywkę roztrzygnęły strzały z AK-47 - kałasznikow
Fot. Krzysztof Szyszkowski
Adam Czerkas w dogrywce o drugie miejsce
40 osób wzięło udział w konkursie strzeleckim, zorganizowanym przez Związek Strzelecki Strzelec Jednostka Pisz. Strzelano KBKS - karabinkiem sportowym, a w dogrywce o 2 miejsce - karabinem AK47 - kałasznikow.

Impreza odbyła się w słoneczną niedzielę na strzelnicy w Kuliku. Nad całością imprezy czuwał płk. Robert Edelwajn - weteran jednostki GROM wraz z członkami łomżyńskiego klubu Forty. Strzelania próbne i konkursowe cieszyły się tak wielką popularnością, że zabrakło tarcz strzelniczych. Ostatni z zawodników (w tym fotografujący imprezę Piszanin) strzelali z 35 metrów do tarcz na dodrukowanych kartkach formatu A4. To tylko dowodzi ogromnemu zapotrzebowaniu na tego typu formę spędzania czasu.

Zwycięzcą konkursu został Michał Bruliński. O drugie miejsce walczyli w dogrywce Adam Czerkas oraz Marek Remiszewski. Obaj panowie strzelali z broni znacznie większego kalibru - z karabinu AK-47 - kałasznikow. Lepszy w dogrywce okazał się ten pierwszy. Widocznie fotografowanie wyrobiło Panu Czerkasowi pewne oko i odpowiednią stabilność.

Tuż po konkursie przeprowadzono krótki pokaz serii pojedynczych strzałów z AK-47 oraz broni krótkiej. Był również grillowy poczęstunek. Impreza zorganizowano w celu popularyzowania utworzonej w tym roku piskiej jednostki Związku Strzeleckiego Strzelec.

 
Pani Inga ze świetnym wynikiem (35pkt.) pokazała, że strzelanie to nie tylko zajęcie dla mężczyzn

 

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Komentuj na Facebooku - cały artykuł i galerię zdjęć
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt