klik
klik
Data dodania: 20.03.2018
Orzysz z pucharem Ligi Mistrzów Gmin w halową piłkę nożną
Na zakończenie rozgrywek lig halowych w powiecie piskim zorganizowano starcie gmin. W Szkole Podstawowej nr 4 w Piszu odbyły się mecze finałowe.

Rozgrywki finałowe przewidziane były na cztery zespoły i sześć spotkań. W rywalizacji stanęły jednak trzy drużyny - Bomir Orzysz, 1951 Pisz i Mar-Mir Biała Piska. MKS Ruciane-Nida nie brał udziału rywalizacji.

W pierwszym spotkaniu mierzyły się zespoły Bomir Orzysz i 1951 (seniorzy Mazura Pisz). Do przerwy 2:1 prowadził Bomir po strzałach Artura Kropiewnickiego i Piotra Kowalczyka. Bramkę dla Pisza strzelił Piotr Żbikowski. Po przerwie w 5 minucie znów odpowiedział Piotr Żbikowski i wyrównał na 2:2. Bomir nie czekał długo z rewanżem i po chwili ponownie Piotr Kowalczyk podniósł stan rywalizacji na 3:2. Kolejna akcja i znów Piotr Żbikowski wyrównuje na 3:3. W jednej z ostatnich akcji, strzał Artura Kropiewnickiego dał zwycięstwo Orzyszowi 4:3.

W drugim meczu na boisko wyszli piłkarze 1951 i drużyna Mar-Mir Profil Biała Piska. Tu również walka szła punkt za punkt. Pierwsze 10 minut starcia zamknęło się wynikiem 2:1 dla Mar-Miru. W drugiej odsłonie zmęczenie dopadło piszan, którzy ostatecznie ulegli 4:6.

Trzecie starcie było finałem dwóch zwycięzców. Przerwa nie dała zbyt wiele oddechu Mar-Mirowi, który ostatecznie uległ piłkarzom Bomiru 0:4. Ostatnią bramkę meczu i turnieju po długim podaniu od bramkarza zdobył Artur Kropiewnicki i tym samym z 4 golami na koncie został królem strzelców Pucharu Ligi Mistrzów. Bramkarzem turnieju wybrano Łukasza Grycmachera z zespołu Mar-Mir Biała Piska.

Zwycięzcy oprócz pucharu otrzymali bon na 200 zł przekazany przez Zbigniewa Włodkowskiego, burmistrza Orzysza. Organizatorami turnieju był MGOSiR Pisz i Urząd Miejski w Piszu. Partnerami piłkarskiej rywalizacji na szczycie były: Gminy Orzysz, i Ruciane-Nida.