Data dodania: 30.10.2017
Dziewczęta i chłopcy z SP1 zwycięzcami mistrzostw województwa
W biegach przełajowych jesteśmy mistrzami
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu przyzwyczaili już swoich trenerów, nauczycieli i rodziców do tego, że każdy start w zawodach kończy się zwycięstwem. Ekipa sportowców z Jedynki jest mocna i wszechstronna. Piłka nożna, koszykówka i oczywiście lekkoatletyka.

Sukcesem zakończył się udział w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Sztafetowych Biegach Przełajowych rocznika 2005 i młodszych 10x800 metrów. W rozegranych niedawno w Nowym Mieście Lubawskim ekipa SP 1 pokazała prawdziwą klasę. Sztafeta chłopców zajęła I miejsce, a sztafeta dziewcząt III miejsce.

Pierwsze na starcie stanęły dziewczynki, gdzie rywalizowały z dwunastoma reprezentacjami szkół podstawowych. Bieg był pełen emocji a losy podium rozegrały się tak naprawdę na dwóch ostatnich zmianach gdzie dziewczyny z SP1 ostatecznie przybiegły na trzeciej pozycji za SP 7 Giżycko, SP Iława- relacjonuje rodzic, Robert Paulin.

Skład sztafety dziewcząt:
Gutowska Amelia, Synowiec Klaudia, Banach Joanna, Wachowska Paulina, Wójtowicz Inez, Klimowicz Natalia, Karwowska Aneta, Kłos Klaudia, Jaszczur Amelia, Ruszczyk Paulina, Skrodzka Aleksandra.

W drugim biegu zmierzyło się piętnaście ekip. Już po pierwszym biegu chłopcy z Jedynki wysunęli się na prowadzenie. Przez osiem zmian kroku naszym dotrzymywała jedynie reprezentacja SP 2 Olsztyn. Ostatecznie Pisz zwyciężył, Olsztyn zajął II miejsce, na III uplasowała się SP Iława oraz SP Ostróda.

Skład sztafety chłopców:
Oskar Kosakowski, Miłosz Kosakowski, Adrian Malinowski, Damian Błażyński, Damian Zaczkowski, Bolesław Nesterowicz, Stanisław Górski, Dawid Paulin, Oliwier Korzep, Leon Chrostowski, Michał Siej

Brawa należą się również Rycie Kowalskiej, która przygotowywała zawodniczki oraz Cezaremu Misierewiczowi, trenerowi chłopców, który wygrał finał najmłodszą drużyną w województwie.