Data dodania: 07.12.2016  |  wyświetlenia: 78171
Turniejowy sprawdzian młodych Wikingów
Ponad 80 młodych zawodników rywalizowało w Otwartych Mistrzostwach Pisza w Taekwodno Olimpijskim. Zawody organizowane przez Wikingów Pisz to przede wszystkim gratka dla najmłodszych adeptów koreańskiej sztuki walki.

Mistrzostwa Pisza odbywają się od kilku lat z inicjatywy Wikingów. W rywalizacji udział biorą zawodnicy z sekcji prowadzonych przez klub w Piszu i Orzyszu, a także zaproszeni goście. Tym razem do stawki dołączyli reprezentanci Kolna, a na macie zaprezentowało się ponad 80 młodych taekwondoków.

Formuła zawodów jest bardzo prosta. Zawodnicy wykonują na czas jedno z podstawowych kopnięć. Rywalizują w małych grupach, by każdy stanął na podium, na oczach rodziców odebrał pamiątkowy medal i upominki, pozował do zdjęcia. To ma być fajne przeżycie i motywacja do dalszych treningów.

W poniedziałek dekorowani byli nie tylko zawodnicy. Poseł Jerzy Wojciech Małecki, który objął mistrzostwa patronatem, wraz ze Zbigniewem Kalinowski, prezesem Wikingów, uhonorowali trenera Zbigniewa Glinko, który w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia kariery zawodniczo-trenerskiej. Podczas zawodów zaprezentowano także sprzęt do treningów, zakupiony dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Klub.

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Komentuj na Facebooku - cały artykuł i galerię zdjęć
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt