Data dodania: 27.01.2015  |  wyświetlenia: 62465
Ugrali 1211 zł na okulary dla dzieci
Policjanci, strażacy, leśnicy, księża i nauczyciele walczyli między sobą w charytatywnym turnieju meczowym, zorganizowanym przez Koło Polskiego Związku Niewidomych w Piszu, Ks. Krzysztofa Plaka i Szkołę Podstawową Nr 1 w Piszu.

Stawką turnieju była chwała dla jednej z piskich służb mundurowych, a celem - zebranie pieniędzy na okulary dla dzieci z biednych rodzin naszego powiatu. W części sportowej zwyciężyli policjanci, zgarniając 12 punktów przy 15 bramkach zdobytych i 6 straconych, drugie miejsce zajęli leśnicy (7-7-3), trzecie straż (7-3-5), czwarte nauczyciele (3-6-10). Na ostatnim miejscu znalazła się drużyna księży. Mimo szczególnego poświęcenia proboszcza Karbowskiego drużyna z piskich parafii nie zdobyła żadnego punktu, wpuściła 14 bramek, choć też 6 razy trafiała między słupki rywali.

Jeśli chodzi o pieniądze na szczytny cel, to udało się zebrać 1211,67 zł. 303, 67 zł pochodziło z pieniędzy wrzuconych do puszek przy wejściu, 807 zł trafiło z licytacji, w której można było licytować książki, torby na zakupy, modlitewniki, krzyżyki, kubki, lupy, koszulki, 100 zł od jednego ze sponsorów.
 

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt