Data dodania: 19.08.2013
Mazur Pisz chociaż przegrywał z Kłobukiem 0:2, to wygrał 6:2
Horror z happy endem
Udostępnij artykuł na Facebooku
Nie mocnych na orzyskie Śniardwy. Rewelacyjny beniaminek nie zwalnia tempa w wyścigu o mistrzostwo V ligi. Zielono – niebiescy w odstępie zaledwie trzech dni odprawili z kwitkiem Wilczka Wilkowo i Czarnych Olecko. Prawdziwą drogę z piekła do nieba przeszli piłkarze Mazura Pisz, którzy po 19 minutach sobotniego pojedynku przegrywali z Kłobukiem Mikołajki 0:2. Na szczęście zespół Adama Ożarowskiego podniósł się z kolan, przejął inicjatywę na boisku, dzięki czemu odprawił gości z bagażem sześciu goli. Tego samego dnia Znicz Biała Piska przywiózł komplet punktów z wyjazdowego pojedynku z Promieniem Mońki.

Pierwsza połowa nie zwiastowała happy endu, ponieważ to gospodarze dyktowali tempo gry. Gdy zegar wskazywał siódmą minutę spotkania Łukasz Godlewski stanął przed szansą pokonania Przemysława Masłowskiego, jednak jego strzał zablokował obrońca Znicza. Ekipa Ireneusza Piwko przetrzymała napór gasnących w oczach gospodarzy, i ruszyła do zdecydowanej ofensywy. Odważna taktyka przyniosła wymierny skutek w postaci bramki Konrada Radzikowskiego, który w 84 minucie pokonał Andrakę. Trzy dni wcześniej beniaminek III ligi podejmował na własnym boisku Barkasa Tolkmicko, z którym w minionym sezonie rywalizował na IV – ligowym froncie. Czerwono – zieloni przystępowali do spotkania z liderem III ligi z mocnym postanowieniem zemsty za czerwcową porażkę 0:2. Niestety, z ich planów nic nie wyszło, ponieważ w składzie gości pojawił się Karol Styś. Napastnik Barkasu w 73 minucie gry wykończył precyzyjne dośrodkowanie Kuczkowskiego, natomiast nieco później minął interweniującego poza polem karnym Masłowskiego i technicznym uderzeniem z 30 metrów skierował piłkę do siatki. W związku z tym trzy oczka powędrowały do Tolkmicka.

Do oddalonej o około 110 km od Pisza Nowej Wsi udali się w minioną środę,  na mecz z Leśnikiem Nowe Ramuki, piłkarze Mazura. Bilans dwóch ostatnich pojedynków pomiędzy zainteresowanym drużynami (5:1, 6:1 patrząc od strony Leśnika) nie przemawiał na korzyść podopiecznych Adama Ożarowskiego. Goście postanowili przerwać złą passę i w pierwszych 20 minutach sprawdzali umiejętności Batłomieja Macocha, który wybronił m.in. soczysty strzał z rzutu wolnego. W odpowiedzi Bartosz Duda wygrał pojedynek biegowy z Przemysławem Hernikiem. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem bezbramkowym Krzysztof Iwański zachował zimną krew i w zamieszaniu podbramkowym wpakował futbolówkę do siatki. Mazur dążył do wyrównania, lecz został skarcony przez Filipa Stadnickiego, który postawił przysłowiową „kropkę nad i”. Porażka 0:2 nie napawała optymizmem przed sobotnim meczem z Kłobukiem Mikołajki. Podopieczni Cezarego Samborskiego przyjechali do Pisza w zaledwie 13 – osobowym składzie, a mimo to po 24 minutach prowadzili różnicą dwóch goli. Katem gospodarzy okazał się Maciej Gawliński, który w 18 minucie przejął piłkę od Michała Maciorowskiego i w sytuacji „sam na sam” pokonał golkipera Mazura. Chwilę później ten sam gracz, w podobnej sytuacji, ponownie przechytrzył obronę gospodarzy i Bartosza Dudę. Wydawało się, że uskrzydlony Kłobuk ma wszystko pod kontrolą, a piszanie nie podniosą się z kolan. Życie napisało jednak inny scenariusz, a jego realizację zaczął Patryk Zach, który w 30 minucie zmusił Wojciecha Brodowskiego. Jeszcze przed zejściem do szatni sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Sebastian Poświata, który skopiował swój wyczyn w 66 minucie. W międzyczasie na listę strzelców wpisali się Mateusz Sokołowski i Arkadiusz Wiśniewski. Dzieła zniszczenia Kłobuka dopełnił, popularnym „swojakiem”, Andrzej Miękiszewski. Piszanie powinni pokonać rywali jeszcze wyższym stosunku, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Łukasz Barański, Paweł Kowalczyk oraz wspomniany wcześniej Arkadiusz Wiśniewski. Obie ekipy kończyły pojedynek w niepełnym składzie, ponieważ arbiter pokazał dwie żółte kartki Piotrowi Żbikowskiemu i Maciejowi Gawlińskiemu.

Grające jak z nut Śniardwy niczym rozpędzony walec miażdżą kolejnych przeciwników. O sile beniaminka V ligi boleśnie przekonali się, wymieniani w gronie kandydatów do awansu do IV ligi, Czarni Olecko. Do przerwy trzeci zespół ubiegłego sezonu, dzięki dwóm golom Kamila Szarneckiego, remisował z zielono – niebieskimi. Przełomowym momentem niedzielnego spotkania była 63 minuta, kiedy strzelec dwóch goli dla gości ujrzał czerwony kartonik za dyskusje z sędzią. Od tej pory zarysowała się spora przewaga Śniardw, udokumentowana klasycznym hat – trickiem Pawła Dymińskiego (w całym meczu zdobył cztery gole)  – lidera klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Znakomita dyspozycja byłego napastnika Płomienia Ełk oraz gol Adama Marcinkiewicza zaowocowały wygraną 5:2. W środku tygodniu podopieczni Aleksandra Lipowskiego udowodnili swoją wyższość nad nieobliczalnym Wilczkiem Wilkowo. Rozgrywający swoje spotkania na boisku ze sztuczną w Kętrzynie Wilczek był dosłownie o włos od odniesienia sukcesu. Do 89 minucie prowadził 1:0, lecz piorunujący finisz orzyszan i trzy bramki (dwie Adama Marcinkiewicza i jedna Piotra Kowalczyka) w odstępie 240 sekund przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść gości.

Znicz Biała Piska – Barkas Tolkmicko 0:2 (0:0)

0:1 – Styś (73’)
0:2 – Styś (84’)

Znicz: Masłowski – Gryko, Wyszyński (80’ Gutowski), Lutrzykowski, Domański (66’ D. Świderski) – M. Świderski (78’ Mateusz Kierznowski), Falkowski, Butkiewicz, Janik – Adamiec, Radzikowski

Barkas: Wojtkiewicz – Laskowski (60’ Wiliński), Sambor, Kostkowski, Bogdanowicz – Matelski, Kuczkowski, Jakimczuk (78’ Pietrzkiewicz), Wiercioch – Styś (87’ Konwa), Wolak