Data dodania: 13.08.2013
Śniardwy Orzysz pierwszym liderem V ligi
Wszystkiemu winien deszcz
Udostępnij artykuł na Facebooku
Prawdziwe wejście smoka zaliczyły, powracające po trzynastu latach tułaczki po boiskach A i B – klasy, Śniardwy Orzysz. Beniaminek V ligi odprawił Granicę Bezledy z bagażem czterech goli i został nowym liderem tabeli. Nieco gorzej wypadła inauguracja nowego sezonu w Piszu, gdzie Mazur uległ 1:2 Łynie Sępopol. Obite opady deszczu przesunęły w czasie debiut Znicza Biała Piska na trzecioligowych salonach.

Rewelacyjna w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 Granica Bezledy pragnęła podtrzymać dobrą passę sprzed kilku miesięcy, jednak ich plany zweryfikowały kłopoty kadrowe. Podopieczni Przemysława Mikulaka wyruszyli w daleką podróż w zaledwie 12- osobowym składzie, bez nominalnego bramkarza. Zamiast niego pomiędzy słupkami stanął grający na co dzień w linii defensywnej Radosław Radziul, który już w 4 minucie musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Pawła Dymińskiego. Ten sam zawodnik jeszcze dwukrotnie poderwał orzyskich kibiców z miejsc. Pierwszy raz uczynił to w 28 minucie, gdy podwyższył na 2:0, natomiast w końcowej fazie gry swoją dobrą postawę uwieńczył skompletowaniem hat – tricka. W międzyczasie przysłowiowego „gwoździa do trumny” wbił obrońca Daniel Wojtkowski. Dzięki temu „zielono – niebiescy”, na niecałe osiem tygodni przed derbowym pojedynkiem z Mazurem Pisz, zasiedli na fotelu lidera.

Wspomniany Mazur przystąpił do sobotniego meczu z Łyną Sępopol wzmocniony m.in. Sebastianem Poświatą, Łukaszem Barańskim, którzy wiosnę spędzili na wypożyczeniu w Orle Kolno, a także powracającym do drużyny Michałem Jastrzębskim. Z funkcji trenera seniorów zrezygnował Zbigniew Augustyński, którego tymczasowym następcą został Jacek Świątkowski. Wraz z popularnym „Kazkiem” na ławce trenerskiej zasiadł Adam Ożarowski, który wkrótce ponownie obejmie piskiego Mazura. Nowy szkoleniowiec będzie musiał popracować nad skutecznością, która w minionym tygodniu zawiodła. W pierwszej połowie dogodnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Łukasz Barański i Arkadiusz Wiśniewski. Goście przetrzymali napór gospodarzy, wychodząc w 16 minucie na prowadzenie. Przy rzucie różnym, wykonywanym z prawej strony boiska, obrońcy Mazura nie upilnowali Tomasza Naruszewicza. Napastnik Łyny przymierzył z około 18 m. na tyle precyzyjnie, że Bartosz Duda nie zdołał zapobiec utracie gola. Uskrzydleni takim obrotem sprawy goście poszli za ciosem i za sprawą szybkiej kontry, zakończonej golem Grzegorza Zycha, podwyższyli na 2:0. Radość zespołu prowadzonego przez Bogusława Żukowskiego zmącił Arkadiusz Wiśniewski. Popularny „Małysz” w pełnym biegu minął, a następnie pokonał golkipera gości Mateusza Oleszkiewicza, dzięki czemu Mazur przegrywał 1:2. Piszanie „poczuli krew” szukając okazji do wywalczenia chociażby jednego punktu. Niestety, z ich przewagi niewiele wynikało, a strzały zawodników Mazura (m.in. wprowadzonego po przerwie Marcina Ptaka), mijały światło bramki lub były wybijane przez defensorów z Sępopola. Kolejnym sprawdzianem dyspozycji piszan będzie środowy pojedynek wyjazdowy z Leśnkiem Nowe Ramuki.

W tym samym dniu wicemistrz IV ligi Znicz Biała Piska zagra, na własnym terenie z mistrzem IV ligi Barkasem Tolkmicko, w drugiej kolejce III ligi. Najbliższy rywal podopiecznych Ireneusza Piwko w ostatni weekend wygrał 1:0 z Dąbem Dąbrowa Białostocka. Z kolei czerwono – zieloni mieli zmierzyć się z rywalem zza miedzy, czyli Wissą Szczuczyn. Niestety, atmosfera sportowego święta przerodziła się w koszmar. Wszystkiemu winna potężna ulewa, która zalała boisko i zmusiła organizatorów do wyznaczenia nowego terminu meczu.