Data dodania: 25.04.2013  |  wyświetlenia: 2628
Na Stadionie Miejskim zorganizowano Mistrzostwa Powiatu Piskiego w Sztafetowych Mieszanych Biegach Przełajowych
Decydowały ułamki sekund
Decydowały ułamki sekund
Fot. archiwum organizatora
W niedzielne przedpołudnie tłoczno było nie tylko na pływalni przy ulicy Kwiatowej, lecz także na Stadionie Miejskim. Sprzyjająca aura i świecące słońce zachęciły 160 miłośników aktywnego wypoczynku do startu w Mistrzostwach Powiatu Piskiego w Sztafetowych Mieszanych Biegach Przełajowych.

Ich celem było wywalczenie przepustek do finałów wojewódzkich, które odbędą się za cztery dni w Biskupcu. Sztuka ta udała się zdobywcom dwóch pierwszych miejsc w kilku kategoriach wiekowych. Wśród czwartoklasistów na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentacji Szkoły Podstawowej Nr 4 w Piszu. Tuż za nimi finiszowali uczniowie z SP Nr 1 Pisz oraz SP Nr 1 Ruciane – Nida. Na pechowej czwartej pozycji sklasyfikowano SP Orzysz. Ci ostatni powetowali sobie wcześniejsze niepowodzenie, w rywalizacji klas V, w której nieznacznie ustąpili współgospodarzom imprezy – piskiej „Jedynce”. Tym razem na samym końcu przybiegli zawodnicy z SP w Liskach. Ukoronowaniem znakomitej postawy chłopców i dziewcząt trenowanych przez Cezarego Misierewicza i Rytę Kowalską była wygrana w kategorii sześcioklasistów.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły zmaganiom gimnazjalistów oraz uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, które potoczyły się po myśli Gimnazjum Nr 1 w Piszu oraz ZSO Pisz. Reprezentanci „starego ogólniaka” mieli o tyle ułatwione zadanie, ponieważ nie mieli w swojej kategorii żadnych konkurentów. Złotych medalistów uhonorowano pamiątkowymi pucharami oraz okolicznościowymi dyplomami, ufundowanymi przez organizatora imprezy Powiatowy Związek Sportowy w Piszu. Przy okazji warto wspomnieć, że datę zawodów wybrano nie przypadkowo, gdyż w niedzielę w całym kraju obchodzono Narodowy Dzień Biegania.

WYNIKI
KLASY IV
1.SP Nr 4 Pisz
2.SP Nr 1 Pisz
3.SP Nr 1 Ruciane – Nida
4.SP Orzysz

KLASY V
1.SP Nr 1 Pisz
2.SP Orzysz
3.SP Nr 4 Pisz
4.SP Nr 1 Ruciane – Nida
5.SP Liski

KLASY VI
1.SP Nr 1 Pisz
2.SP Nr 4 Pisz

GIMNAZJA
1.Gimnazjum Nr 1 Pisz
2.Gimnazjum Orzysz
3.Gimnazjum Nr 2 Pisz

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
1.ZSO PiszOpinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt