Data dodania: 22.04.2013
Mazur Pisz szczęśliwie remisuje z Warmią Olsztyn
Wrócił dobry duch zespołu
Udostępnij artykuł na Facebooku
Na styczniowym spotkaniu sprawozdawczym Mazura Pisz trener Zbigniew Augustyński ubolewał nad utratą Adama Obryckiego. Zdaniem szkoleniowca 24 – letni pomocnik był dobrym duchem zespołem, a wraz z jego odejściem wszystko „pękło”. W minioną sobotę najbardziej doświadczony gracz w talii czerwono – zielono – niebieskich ponownie wyszedł w podstawowym składzie piętnastej drużyny klasy okręgowej. Z miejsca stał się mężem opatrznościowym Mazura, który w sobotę szczęśliwie zremisował na własnym stadionie 2:2 z Warmią Olsztyn.

Podopieczni Janusza Czerniewicza nie mają dobrej passy z niżej notowanym rywalem. W dwóch ostatnich pojedynkach zainteresowanych ekip, Warmia remisowała na wyjeździe lub przegrywała na stadionie przy Alei Sybiraków. Pierwsze minuty sobotniej potyczki zapowiadały przełamanie kompleksu Mazura. To goście dyktowali tempo gry, zamykając gospodarzy na ich połowie i egzekwując, co jakiś czas, rzuty różne z prawego lub lewego narożnika boiska. Na szczęście z ich dominacji niewiele wynikało, ponieważ Patryk Ulążka i Adam Skrzecz udanie rozbijali ataki skrzydłowych gości, natomiast Marek Waszkiewicz i Łukasz Skrzecz skutecznie czyścili przedpole bramki strzeżonej przez 18 – letniego Szymona Kuźmę.

Dopiero w 30 minucie spotkania, Rafał Dobrowolski płaskim strzałem z około 20 metrów trafił do siatki gospodarzy. Chwilę później Adam Skrzecz podciął w swoim polu karnym jednego z napastników gości. Sędzia bez wahania podyktował „jedenastkę”, po której piłka uderzyła w słupek. Gdy wydawało się, że olsztynianie zejdą do szatni z jednobramkową przewagą, Damian Zach technicznym lobem przerzucił Roberta Żygielewicza. W 55 minucie gry Patryk Ulążka dośrodkował z lewej strony do Daniela Chmielewskiego, a ten wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2:1. Piszanie za wszelką cenę dążyli do podwyższenia wyniku, jednak Łukasz Rejmentowski w sytuacji „sam na sam” trafił wprost w bramkarza. Więcej zimnej krwi zachował Filip Francuz, który wymanewrował defensorów i golkipera Mazura, a następnie wepchnął futbolówkę do pustej siatki. Na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem kartki plac gry opuścił, ukarany dwiema żółtymi kartkami, Adam Skrzecz. Goście zwietrzyli swoją szansę na wywiezienie kompletu punktów, na szczęście ich wysiłki nie przyniosły zmiany wyniku.

Jeszcze lepiej spisali się bezpośredni rywale Mazura w walce o utrzymanie się w klasie okręgowej. Granica Bezledy pokonała 3:0 Orlęta Reszel, natomiast Kłobuk Mikołajki ograł w meczu za „sześć punktów” MKS Jeziorany. To właśnie z tą ostatnią drużyną zagra w najbliższą sobotę Mazur. Tylko zwycięstwo może uchronić ekipę z Pisza przed degradacją do A – klasy.

Kolejne zwycięstwo odniósł wicelider IV ligi Znicz Biała Piska, który rozgromił w Kętrzynie Mamry Giżycko. Do efektownego triumfu 5:0 przyczynili się głównie: Konrad Radzikowski (dwa gole), Michał Świderski oraz Maciej Kierznowski. Z kolei w derbach powiatu piskiego Śniardwy Orzysz wygrały (po trafieniach Aleksandra Lipowskiego, Piotra Kowalczyka oraz Karola Szymanowskiego) 3:0 z MKS – em Ruciane – Nida.

Mamry Giżycko – Znicz Biała Piska 0:5 (0:3)
0:1 – M. Świderski (26’)
0:2 – Radzikowski (30’)
0:3 – Radzikowski (38’)
0:4 – Maciej Kierznowski (75’)
0:5 – samobójcza (85’)

Mamry: Czajkowski – Gzyl, Sadłos, Kolaczuch (60’ Sobczyński), Czurak – Panas (46’ Szczerba), Ryczkowski (85’ Olszewski), Reczek, Koleśnik, Bierć – Wiszniewski (88’ Niedźwiecki)

Znicz: Masłowski – Ł. Świderski, Lutrzykowski, Wyszyński, Mateusz Kierznowski – M. Świderski (88’ Maciejewski), Butkiewicz (80’ Domański), Falkowski (60’ Janik), Adamiec, Maciej Kierznowski – Radzikowski (70’ Gutowski)

10.Vęgoria Węgorzewo 17 18 30:39
11.DKS Dobre Miasto 17 18 14:28
12.Omulew Wielbark 16 16 14:24
13.Start Nidzica 17 16 18:33
14.Błękitni Pasym 17 13 18:30
15.Zatoka Braniewo 18 11 18:47
16.Orzeł Janowiec Kościelny 18 10 16:46

Mazur Pisz – Warmia Olsztyn 2:2 (1:1)
0:1 – Dobrowolski (30’)
1:1 – D. Zach (43’)