Data dodania: 01.06.2009  |  wyświetlenia: 5655
Młodzież biegała po raz szesnasty
Młodzież biegała po raz szesnasty
28 maja po raz XVI piszanie biegali po ulicach miasta. Tym razem trasa nie była tak spektakularna, jak w poprzednich latach. Zawodnicy nie biegali po centrum Pisza, a tuż obok stadionu miejskiego.

Upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców Pisza i okolic, a także popularyzacja biegów masowych, to cele jakie co roku przyświecają organizacji Piskiego Biegu Ulicznego. W tym roku po raz XVI piszanie biegali po ulicach miasta. Tym razem trasa nie była tak spektakularna, jak w poprzednich latach. Zawodnicy nie biegali po centrum Pisza, a tuż obok stadionu miejskiego.

Biegi zostały rozegrane w 7 kategoriach wiekowych – przedszkolaki, klasy I-II, klasy III-IV, klasy V-VI, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, kategoria open. Dystans do pokonania w zależności od kategorii to 150m (przedszkolaki) do 3000 km - mężczyźni. Najmłodsi nie wybiegali poza ogrodzenia stadionu, starsi biegali po pętli małej: stadion - ul. Mickiewicza - stadion, a w najdłuższym dystansie biegacze pokonywali tzw. pętlę dużą, czyli ze stadionu miejskiego biegli ul. Mickiewicza - Wąską - Polną - Mickiewicza i wbiegali ponownie na stadion. Chłopcy z kategorii ponadgimnazjalnej oraz Open pokonywali dużą pętlę trzykrotnie.

Nie obyło się bez interwencji pogotowia, straży pożarnej oraz pomocy medycznej Joannitów. Trzykrotnie karetka pogotowia zabierała omdlałe dziewczęta, pięciokrotnie podawany był przez strażaków tlen i kilkakrotnie udzielana była rutynowa pomoc. Chłopcom nie zdarzały się tego typu przygody, ale rekordowa ilość przypadków zasłabnięć, połączona z widocznie słabym poziomem kondycji młodzieży, świadczy o kiepskim przygotowaniu na lekcjach wuefu. Cieszy jedynie frekwencja podczas zawodów.

Organizatorem imprezy był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy przy współpracy z Urzędem Miejskm, Starostwem Powiatowym, oraz Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt