Data dodania: 25.03.2013
Amarena Team i Nauczyciele zagrają w finale Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej
Każdy mecz rządzi się własnymi prawami
Udostępnij artykuł na Facebooku
Skazywana na pożarcie i walkę o trzecie miejsce Amarena Team, niczym przysłowiowy feniks, powstała z popiołów. Obrońcy mistrzowskiego tytułu szybko wyciągnęli wnioski z ubiegłotygodniowej porażki 0:3 z niepokonanym w fazie zasadniczej Powiatem Piskim. Najlepsza drużyna ubiegłorocznych rozgrywek Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej najpierw wyrównała stan rywalizacji, a następnie świętowała wygranie „złotego seta”. Ich finałowymi przeciwnikami będą Nauczyciele, którzy w czwartek pokonali w pięciu setach Mar – Mir.

Początkowo wszystko układało się po myśli faworyzowanych graczy Powiatu Piskiego. Tomasz Kakowski i Tomasz Walada z dziecinną łatwością obijali nieszczelny blok Amareny. Wydawało się, że mecz nie potrwa dłużej niż sześćdziesiąt minut, i zakończy się w trzech odsłonach. Nagle sprawy nabrały zupełnie innego wymiaru – Amarena zaczęła grać z większą pasją, natomiast Powiat Piski za szybko oswoił się z myślą o awansie do finału. Chwilowa dekoncentracja, proste błędy w przyjęciu oraz słaba zagrywka kosztowały aktualnego wicemistrza utratę drugiej i czwartej odsłony. Dopiero w kolejnej partii mistrz wrócił na właściwe tory, dzięki czemu widownia zgromadzona w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących była świadkiem emocjonującego tie – breaka. Piąta partia, podobnie jak decydujący o awansie do finału „złoty set”, padła łupem siatkarzy Amareny, którzy mogli po końcowym gwizdku unieść ręce w geście triumfu.

Na równie wysokim poziomie stało także drugie półfinałowe starcie pomiędzy Nauczycielami, a Mar – Mirem. Ci ostatni przystąpili do czwartkowego pojedynku z mocnym postanowieniem zemsty za niedawną porażkę 0:3. Wzmocniony, dwoma graczami z Białej Piskiej, Mar – Mir zrealizował swój cel w 100%, ponieważ wygrał mecz 3:1. W związku Z tym zaszła konieczność rozegrania „złotego seta”. Przy stanie 10:14 Nauczyciele zaprzepaścili trzy piłki meczowe. Mar – Mir nie tylko doprowadził do wyniku 14:14, ale wyszedł dwa razy na prowadzenie – 15:14 i 17:16. Niestety, trzecia ekipa fazy zasadniczej nie wykorzystała swojej życiowej szansy. To faworyzowani Nauczyciele wykazali się większym boiskowym cwaniactwem, i przy rezultacie 19:18 wykorzystali piątego meczbola.

Zgodnie z regulaminem miały się odbyć po dwa mecze o 1 i 3 miejsce z ewentualnym „złotym setem”. Jednak po zgodnym oświadczeniu drużyn grających ustaliliśmy, że zostanie rozegrany tylko jeden mecz o 3 miejsce i jeden mecz o 1 miejsce – informuje Adrian Zajączkowski, jeden z głównych organizatorów Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej.

Mecze finałowe 06-04-2013 (sobota) – sala sportowa Gminnego Zespołu Szkół (Os. Wschód)
godz. 15:00 – mecz o 3 miejsce: POWIAT PISKI – MAR MIR
godz. 17:00 – konkurs „GWOŹDZIA SIATKARSKIEGO”
godz. 17:30 – mecz o 1 miejsce: NAUCZYCIELE – AMARENA TEAM