Data dodania: 04.03.2013
Koszykarze i siatkarze o walczą w lokalnych rozgrywkach
Ojciec pokonał syna w bratobójczym boju
Udostępnij artykuł na Facebooku
Wyjątkową skutecznością zza linii 6,75 m. popisał się Marek Pomichowski – czołowy strzelec Piskiej Ligi Koszykówki. Zdobywca 41 pkt. rzucił siedem „trójek” i poprowadził Absolwentów do efektownego triumfu 111:38 nad chłopcami z ZSO.

Przewaga mistrzów sprzed dwóch lat, ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Na przerwę licealiści schodzili ze stratą blisko trzydziestu „oczek” do faworyzowanych i bardziej doświadczonych rywali. Po zmianie stron obraz gry nie uległ nie zmianie – koszykarze ZSO nie potrafili powstrzymać szybkich ataków Absolwentów. Ozdobą niedzielnego starcia był efektowny rzut (na sekundę przed końcową syreną) zza połowy boiska w wykonaniu Marka Dudy.

W drugiej potyczce pierwszoplanowymi postaciami byli bracia Stanisławajtysowie. Cezary, który grał w jednym z teamie ze swoim ojcem Zbigniewem, zdobył 43 pkt dla Leśników, a Jakub był najskuteczniejszym zawodnikiem kadetów TSK. Niestety, 26 pkt. przymierzanego do gry w UKS-ie  7 Trefl Sopot koszykarza nie przyczyniło się do zwycięstwa podopiecznych Mariusza Górskiego nad liderem tabeli. Nadleśnictwo w każdej z czterech kwart było o przynajmniej klasę lepsze od niżej notowanych przeciwników. Dzięki wygranej 116:56 Leśnicy odskoczyli na dwa punkty Asowi Mrągowo, który przełożył swój mecz z młodzikami TSK Roś.

Geodezja i Sklejka Pisz – te dwie ekipy nie przebrnęły fazy grupowej tegorocznych rozgrywek Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej. Pierwsza z wymienionych drużyn w swoim pożegnalnym pojedynku wysoko zawiesiła poprzeczkę głównemu kandydatowi do mistrzowskiego tytułu. Niepokonany zespół Powiatu Piskiego w dwóch pierwszych setach wyraźnie ustępował bojowo nastawionym rywalom. Perspektywa nieoczekiwanej porażki, z przedostatnią drużyną tabeli, zmobilizowała siatkarzy lidera do szybszej i kombinacyjnej gry. Ofensywna taktyka przyniosła wymierne efekty w postaci dwóch wygranych odsłon.

Remis 2:2 oznaczał konieczność rozegrania decydującego tie-breaka, w którym lepsi się okazali się ubiegłoroczni wicemistrzowie. Ich półfinałowym przeciwnikiem będzie broniąca mistrzowskiej korony Amarena, która w minioną środę przegrała z Nauczycielami 3:1. Ci ostatni jedynie w premierowej partii mieli kłopoty z udowodnieniem wyższości nad niżej klasyfikowanym rywalem. W kolejnych trzech setach Nauczyciele narzucili swoje tempo gry, dzięki czemu sięgnęli po zwycięstwo 3:1. Dobre humory panują także w szeregach Mar- Miru, który w czterech setach rozprawił się z czerwoną latarnią rozgrywek Sklejką Pisz.

WYNIKI 3. KOLEJKI PISKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI

Absolwenci Pisz – ZSO Pisz 111:38 (27:4, 28:15, 30:7, 26:12)

Absolwenci: Marek Pomichowski (41 pkt., 7x3 !!!), Jacek Duda (25 pkt., 2x3), Zbigniew Wykowski (11 pkt., 1x3), Tomasz Kakowski (10 pkt.), Artur Grabowski(8 pkt.), Andrzej Matysiak (6 pkt.), Mariusz Trupacz (6 pkt.), Jacek Zieliński (4 pkt.)

ZSO Pisz: Paweł Kozikowski (16 pkt., 1x3), Hubert Pieloch (8 pkt.), Hubert Bartnicki (6 pkt.), Paweł Długozima (4 pkt.), Marcin Szatkowski (2 pkt.), Łukasz Bazydło (2 pkt.), Rafał Wiśniewski (0 pkt.)

Leśnicy Pisz – Kadeci TSK „Roś" Pisz 116:66 (31:12, 26:10, 33:25, 26:19)

Leśnicy Pisz: Cezary Stanisławajtys (43 pkt.), Marcin Gentek (21 pkt.), Grzegorz Paulin (16 pkt.), Piotr Pomichowski (12 pkt.), Michał Banach (11 pkt., 1x3), Zbigniew Stanisławajtys (6 pkt.), Jarek Łepkowski (2 pkt.), Szymon Lis (3 pkt.), Dawid Listowski (2 pkt.)

Kadeci TSK "Roś": Jakub Stanisławajtys (26 pkt.), Kacper Kłos (15 pkt.), Mateusz Kowalik (5 pkt.), Szymon Tomasiewicz (4 pkt.), Mateusz Wiśniewski (4 pkt.), Szymon Truszkowski (4 pkt.), Jan Małecki (4 pkt.), Paweł Witkowski (2 pkt.), Bartek Żuliński (2 pkt.)

Młodzicy TSK „Roś” Pisz – As Mrągowo ( mecz przełożony)