Data dodania: 25.02.2013
Geodeci wygrywają walkowerem w 9. kolejce spotkań PŚLPS
Lider nieznacznie lepszy od wicelidera
Udostępnij artykuł na Facebooku
Sklejka powtórzyła swój „wyczyn” z dwóch poprzednich kolejek i ponownie oddała punkty walkowerem. Tym razem komplet „oczek” wzbogacił konto Geodetów. W związku z tym, ci ostatni rozegrali sparingowy pojedynek z zespołem złożonym z graczy Amareny oraz zawodnikiem niezgłoszonym do rozgrywek.

Piąta drużyna tabeli wygrała towarzyskie starcie 2:1. Niesamowite zwroty akcji, dynamiczne ataki i pięć emocjonujących setów – tak w skrócie wyglądało czwartkowe starcie dwóch sąsiadów w tabeli. Obrońcy mistrzowskiego tytułu pewnie wygrali (25:18, 25:13) dwie pierwsze odsłony meczu z Mar – Mirem. Wysokie prowadzenie uśpiło Amarenę Team, która grała ospale, niedokładnie i nieskutecznie. Z kolei Mar – Mir imponował konsekwencją, zgraniem, fantastycznymi atakami oraz ogromną ambicją. W połowie czwartego seta nastąpiła chwilowa przerwa spowodowana niegroźnym urazem jednego z zawodników Mar – Miru. Na szczęście mecz nie zakończył się w czterej partiach, a w tie – breaku. Grająca w „szóstkę” Amarena wykorzystała lukę w szeregach rywali i wygrała decydującego seta 15:8.

Powiat Piski w dziewięciu kolejkach Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej stracił zaledwie trzy sety. W minioną środę niepokonany lider „dołożył” do tego bilansu kolejne dwie odsłony. Ich zdobywcami okazali się Nauczyciele, którzy nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala. Wiceliderzy tabeli do samego końca dzielnie walczyli z głównym kandydatem do mistrzowskiego tytułu. Wola zwycięstwa przegrała jednak z doświadczeniem i wysokimi umiejętności technicznymi siatkarzy Powiatu Piskiego.