Data dodania: 12.01.2013
Mar – Mir ogrywa wyżej notowanych Nauczycieli
Papierowe kalkulacje nie sprawdziły się na parkiecie
Udostępnij artykuł na Facebooku
Tradycji stało się zadość i „papierowi faworyci” Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej zaczęli gubić punkty. Porażka Nauczycieli z teoretycznie skazywanym na „pożarcie” Mar – Mirem dodała rozgrywkom rumieńców. Na chwilę obecną jedynie Powiat Piski wydaje się poza zasięgiem pozostałych pięciu ekip, natomiast w walce o wicemistrzostwo liczą się trzy zespoły.

Wśród nich znajduje się obrońca tytułu Amarena Team, który tylko w drugim secie miał problemy z graczami Geodezji. W pozostałych trzech odsłonach ubiegłoroczny mistrz był wyraźnie lepszy od niżej notowanego rywala. Imponująco wygląda bilans prowadzącego w tabeli Powiatu Piskiego. Niepokonany lider w pięciu dotychczasowych spotkaniach stracił zaledwie dwa sety.

Jednego z nich „urwała” Sklejka, która w miniony czwartek po dwóch partiach remisowała z głównym kandydatem do złota, 1:1. Nie przeszkadzała im w tym mniejsza ilość graczy na parkiecie (Sklejka grała w „piątkę”, a Powiat w „szóstkę”). Dopiero w drugiej fazie pojedynku zarysowała się ogromna przewaga najlepszej drużyny ligi, która sięgnęła po szóste zwycięstwo z rzędu.

Na szczęście nie wszystkie miejsca na podium zostały rozdane. Wciąż toczy się walka o srebro i brąz. Jak na razie poza strefą medalową plasuje się Mar – Mir, który wciąż marzy o drugiej lokacie. Jego środowymi rywalami byli, prezentujący nierówną formę, Nauczyciele. Na początku grali słabo, nieskutecznie, ospale, nieco później popisywali się efektownymi zagraniami i zabójczymi atakami. Przy statnie 2:2 w setach do ponownie do głosu doszedł Mar - Mir, który zachował więcej sił w końcówce i wygrał decydującego tie - breaka do „ośmiu”.