Powiat Piski bez straty seta wygrywa z Geodezją
Nie początek, a koniec wieńczy dzieło
Udostępnij artykuł na Facebooku
Czas to pieniądz – z takiego założenia wychodzi sześć drużyn uczestniczących w rozgrywkach Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej. Już w drugim dniu Nowego Roku doszło do szlagierowego starcia obrońców tytułu Amareny Team z wiceliderami tabeli –Nauczycielami.

Obie ekipy grały nie tylko o prestiż, lecz także o zachowanie niewielkiej straty punktowej do prowadzącego Powiatu Piskiego. Pierwsza partia to bezdyskusyjna wygrana Nauczycieli, którzy następną odsłonę oddali praktycznie bez walki. Dopiero w drugiej części pojedynku zespoły poszły „na całego”, w związku z tym zaczęła się siatkarska wojna, która doprowadziła do decydującego tie – breaka. W nim lepsi okazali się Nauczyciele, którzy odjechali rywalom przy stanie 13:13, wykorzystując jednocześnie pierwszą piłkę meczową.

Dzień później po przeciwnych stronach siatki znaleźli się sąsiedzi w tabeli – Mar i Mir i osłabiona kadrowo Sklejka Pisz. Mimo tego, że „drzewni” zagrali w „piątkę” zdołali rozstrzygnąć, na swoją korzyść, pierwszego seta „na przewagi”. Podrażnieni takim obrotem sprawy siatkarze Mar - Miru zacisnęli zęby i zaczęli z impetem odrabiać straty. Obijali skutecznymi atakami blok niżej notowanych przeciwników, imponując przy tym skuteczną obroną. Dzięki czemu wygrali czwartkowy mecz w czterech setach.

Kilkuminutowa rozgrzewka najwyraźniej nie pomogła Powiatowi Piskiemu, a przysłużyła się Geodezji. Przedostatnia drużyna tabeli od pierwszego gwizdka ruszyła z frontalnymi atakami na lidera i głównego kandydata do głównej nagrody. Geodeci utrzymywali niewielką przewagę punktową, którą niepokonany Powiat zniwelował w końcówce inauguracyjnego seta. Co prawda, outsiderzy zdołali obronić dwa setbole, jednak przy tym trzecim byli bezradni. W dalszej części spotkania, wszystko wróciło do normy – na parkiecie dzielił i rządził Powiat Piski, natomiast Geodezja popełniała coraz więcej błędów, i w efekcie przegrała mecz 0:3.