Data dodania: 17.12.2012
Łatwe przeprawy trójki faworytów Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej
Lekcja siatkówki w wykonaniu Nauczycieli
Udostępnij artykuł na Facebooku
Planowe i gładkie zwycięstwa faworytów oraz brak pięciosetówek – tak w skrócie można podsumować trzecią kolejkę spotkań Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej. Broniąca mistrzowskiego tytułu Amarena zatarła niekorzystne wrażenie z ubiegłego tygodnia i odprawiła z kwitkiem (1:3 w setach) Sklejkę Pisz.

Podobnym rezultatem zakończyło się starcie wicelidera z czwartą drużyną w tabeli. Powiat Piski dzielił, rządził, atakował i skutecznie stopował poczynania Mar – Miru. Chwilowe rozprężenie nastąpiło w przegranym 24:26, przez aktualnego wicemistrza, trzecim secie. Chwilowe szczęście Mar – Miru skończyło się wraz z początkiem kolejnej odsłony, którą zdominowali siatkarze Powiatu Piskiego. Przysłowiowy gwóźdź do trumny został wbity przy stanie 24:21, gdy wiceliderzy tabeli wykorzystali piłkę meczową.

Zgodnie z niepisaną tradycją kolejkę zainaugurowali Nauczyciele, którzy na sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych podejmowali Geodezję. Rewelacja rozgrywek, która do tej pory straciła zaledwie jednego seta, nie popsuła sobie doskonałych statystyk. Geodeci w dwóch pierwszych odsłonach zdołali ugrać zaledwie trzydzieści „małych punktów”. Nieco lepiej poszło im w ostatniej partii, którą przegrali do 21. W związku mamy, jak na razie, dwie niepokonane ekipy – Nauczycieli i Powiat Piski. Taka sytuacja utrzyma się do środowego wieczoru, ponieważ główni kandydaci do zdobycia Pucharu Starosty Piskiego zagrają w bezpośrednim pojedynku. Kto wyjdzie z tej walki zwycięsko? Kto zasiądzie na fotelu lidera? Kto poprawi statystki? Odpowiedzi na te pytania poznamy wkrótce.