Data dodania: 04.12.2012
Sześć drużyn walczy w Piskiej Środowiskowej Lidze Piłki Siatkowej
Stary układ sił w nowym sezonie
Zgodnie z kilkuletnią tradycją, w ostatnim tygodniu listopada, ruszyła Piska Środowiskowa Liga Piłki Siatkowej. Z wysokiego „C” wystartowali dwaj faworyci tegorocznej edycji – Powiat Piski oraz Amarena Team.

Pierwsza z wymienionych ekip „zmiotła” z boiska Sklejkę Pisz. Przegrani w każdej z trzech partii nie przekroczyli bariery dwudziestu punktów. Dzięki wysokiemu zwycięstwu Powiat Piski został pierwszym liderem tabeli. Inny z kandydatów do głównej nagrody – Amarena Team stracił jednego seta w starciu z Geodetami. Wpływ na taki na obrót sprawy miała skuteczna gra w ataku Geodetów oraz masa błędów popełnianych przez graczy Amareny. Druga odsłona pojedynku zwiastowała niespodziankę, jednak czołowa ekipa ubiegłorocznej edycji ligi skutecznym blokiem zaczęła odpierać ataki rywali. Lepiej funkcjonował również serwis, dzięki czemu Geodeci przegrali z Amarena w czterech zaciętych setach.

Trzecią drużyną z kompletem oczek są Nauczyciele, którzy wygrali z Mar – Mirem. Po pierwszym przegranym secie, Mar – Mir w kolejnej partii wypracował sobie sześciopunktową przewagę. Przy stanie 10:16 Nauczyciele rzucili się do obrabiania strat. Co najważniejsze robili to skutecznie, ponieważ wygrywając 31:29, prowadzili różnicą dwóch setów. Wydawało się, że rozstrzygnięcie pojedynku jest kwestią kilkunastu minut. Ostatecznie na wyłonienie triumfatora trzeba było poczekać nieco dłużej. Ambitny Mar – Mir wykorzystał rozprężenie w szeregach przeciwnika i doprowadził do 1:2 w setach. Ostatnie słowo należało do Nauczycieli, którzy w czwartej partii, przy stanie 24:23, wykorzystali piłkę meczową.