Data dodania: 26.04.2009
Mazur w kratkę
Mazur Pisz gra w kratkę - potrafi wygrać na wyjeździe z czwartym zespołem okręgówki i przegrać u siebie z przeciętniakami. Póki co zespół zajmuje w tabeli przedostatnią pozycję. Ale nareszcie strzela gole.

Mazur gra w kratkę - potrafi wygrać na wyjeździe z czwartym zespołem okręgówki i przegrać u siebie z przeciętniakami. Póki co nasz zespół zajmuje w tabeli przedostatnią pozycję i jeśli się nie przełamie, to odpadnie z okręgówki. Czyżby ostatni mecz z Granicą Bezledy był takim właśnie przełamaniem?

Dotychczas rozegrano 6 spotkań rundy wiosennej pierwszej klasy okręgowej seniorów województwa warmińsko - mazurskiego. W meczu 16 kolejki Mazur Pisz pokonał Fortunę Wygryny 2:0. W tym zaległym meczu derbowym bramki dla

Mecz z Fortuną. Na tego gola piscy kibice czekali od dawna.
Mazura strzelili Łukasz Skrzecz oraz Mateusz Łosiak. Na spotkanie przyszła rekordowa ilość kibiców. Większość stanowili sympatycy piskiej drużyny, ale pojawiła się też grupa kibiców gości.

Nieciekawie dla piskiej drużyny wyglądał mecz 20 kolejki, rozegrany 18 kwietnia z zespołem Orlęta Reszel. Grający u siebie piszanie ulegli drużynie gości 1:4. Honorową bramkę dla Mazura zdobył Patryk Zach.

To niestety nie jedyna porażka. Z rozegranych dotychczas sześciu spotkań rundy wiosennej Mazur przegrał także z zespołem OKS 1945 II OLSZTYN 0:2, z Pisą Barczewo 0:3, oraz z MBKS VICTORIA BARTOSZYCE 0:3.

Nie jest jednak tak źle z naszą drużyną, jak wyglądałoby, na pierwszy rzut oka, z tabeli. W sobotę w Bezledach piłkarze Mazura pokonali czwarty zespół okręgówki - Granicę Bezledy, która w wyniku porażki spadła w tabeli na piąta pozycję. Do przerwy meczu Mazur prowadził 2:0, po strzale Przemysława Szczecha w 27 minucie oraz Marka Kuny w 32 minucie. Drużyna przeciwników w drugiej połowie grała dużo lepiej, ale nie zdołała odrobić straty. Padł honorowy gol w 71 minucie. Ostatecznie Mazur pokonał Granicę Bezledy 2:1. Tym samym nasi piłkarze zrewanżowali się po przegranej 0:3 w rundzie jesiennej.

W najbliższy piątek, o godzinie 16.00, Mazur Pisz zagra z zespołem LKS Łyna Sępopol. Mazur jest gospodarzem, zatem zachęcamy wszystkich na majówkowe kibicowanie.

Mazur - FORTUNA 2:0