Data dodania: 06.11.2012
Mazur Pisz i Śniardwy na tarczy, Znicz i MKS z trzema punktami
Wiosna nadejdzie w środku jesieni
Udostępnij artykuł na Facebooku
Nie MKS Ruciane – Nida, nie Śniardwy Orzysz, a Pojezierze Prostki spędzi zimę na fotelu lidera A – klasy. Z walki o awans do III ligi nie rezygnuje Znicz Biała Piska, który przywiózł trzy punkty z Pasymia. Mazur Pisz, po precyzyjnej „jedenastce” Sebastiana Poświaty, przegrał 1:2 ze Startem Kozłowo.

Przed kończącą rundę jesienną 11. kolejką A – klasy szanse na tytuł mistrza jesieni zachowywały trzy zespoły, wśród nich dwa z naszego powiatu. Wiedzieli o tym piłkarze MKS- u Ruciane – Nida, którzy zagrali z Jurandem Barciany. Oba zespoły znają się jak „łyse konie”, ponieważ jeszcze dwa lata temu toczyły ze sobą zacięte boje o pozostanie w lidze okręgowej.

Pierwsze minuty sobotniego pojedynku przebiegały pod dyktando przyjezdnych. Jurand dzielił, rządził, inicjował akcje oskrzydlające i co najważniejsze zagrażał bramce strzeżonej przez Łukasza Gabryszaka. Zamknięci na własnej połowie gospodarze zostali skarceni przez Mariusza Zaborowskiego, którzy skutecznie przymierzył w długi róg bramki. Zespół z Barcian za wszelką cenę dążył podwyższenia rezultatu, jednak groźne uderzenie Tomasza Dajnowskiego pewnie wyłapał golkiper MKS-u.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry uległ zmianie – to MKS przejął inicjatywę, a Jurand przeszedł do defensywy. Podopieczni Wojciecha Sieruty nie tylko zdołali wyrównać, lecz także przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrana 2:1, przy jednoczesnej wygranej Pojezierza z Mrągovią II Mrągowo, sprawiła, że piłkarze z Rucianego – Nidy spędzą zimę na drugim miejscu w tabeli.

Tuż za nimi znajdują się Śniardwy Orzysz, które przegrały u siebie ze Startem Kruklanki. Tym samym zielono – niebiescy stracili miano niepokonanej drużyny. Pierwszoplanową postacią meczu okazał się Kamil Taraszkiewicz, który dwukrotnie trafił do siatki. W 12 minucie napastnik gości skutecznie wykończył precyzyjne podanie Kamila Klaka. Dwie minuty później popularny „Taras” wykorzystuje znakomite zagranie Miłosza Kołodziejczyka, i z kilku metrów pokonuje Kleczkowskiego. Gospodarze zdołali odpowiedzieć honorowym golem zdobytym w zamieszaniu podbramkowym.

Nieliczna garstka sympatyków Mazura Pisz oglądała porażkę swoich ulubieńców z beniaminkiem ligi okręgowej Startem Kozłowo. Podopiecznym Zbigniewa Augustyńskiego jak zwykle nie brakowało ambicji, woli walki, natomiast szwankowała skuteczność. Gdyby w pierwszej połowie gospodarze wykorzystali jedną z kilku sytuacji być może ostateczny wynik byłby inny. Strzały zawodników Mazura mijały bramkę gości lub były blokowane przez obrońców Startu. W miarę upływu czasu do głosu doszli goście, którzy za sprawą Ambroziaka, wyszli w 53 minucie na prowadzenie. Radość gości trwała krótko, ponieważ chwilę później arbiter podyktował „jedenastkę” dla Mazura, którą zamienił na gola Sebastian Poświata. Gdy wydawało się, że nastąpi sprawiedliwy podział punktów, w doliczonym czasie gry Macieja Turolskiego pokonał Igor Kozian.

Cennym zwycięstwem 2:1 nad Błękitnymi Pasym, które poskutkowało awansem na pozycję wicelidera, zakończyli rundę jesienną piłkarze Znicza Biała Piska. Triumf ekipy prowadzonej przez duet trenerski Ireneusz Piwko – Krzysztof Suchwałko został okupiony kontuzją Grzegorza Juzwy, którego w przerwie meczu odwieziono do szpitala w Szczytnie. Na kilka sekund przed zejściem do szatni Karol Janik zamienił rzut karny na bramkę. Tuż po wznowieniu gry Marcin Grygo wyciągał piłkę z siatki, po strzale Marcina Kruczyka. Ostatnie słowo należało jednak do Znicza. W 68 minucie Ireneusz Piwko zagrał w tempo do Błażeja Gutowskiego, który pokonał Malanowskiego. Zwycięstwo Znicza mogło być wyższe, ponieważ pod koniec spotkania dogodną sytuację zmarnował Konrad Radzikowski. Niemniej ekipa z Białej Piskiej po raz pierwszy wyjechała z Pasymia z trzema punktami.

Decyzją Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej pierwsza kolejka rundy wiosennej IV ligi i klasy okręgowej została przeniesiona na najbliższy weekend. Tak więc w sobotę o godzinie 13.00 Mazur Pisz podejmie na własnym boisku Leśnika Nowe Ramuki, natomiast Znicz Biała Piska zmierzy się na wyjeździe z GKS –em Wikielec (początek meczu – godz. 17.00).

Błękitni Pasym – Znicz Biała Piska 1:2 (0:1)
0:1 – Janik (44’ –k.)
1:1 – M. Kruczyk (46’)
1:2 – Gutowski (68’)

Błękitni: Malanowski – Młotkowski, S. Foruś, Stalmach, D. Kruczyk, Kędzierski (65’ Staszewski), Pietrzak, A. Foruś (85’ Szulc), M. Nosowicz (75’ Mikołajewski), Gołębiewski, M. Kruczyk

Znicz: Grygo – Zawalich, Wyszyński, Lutrzykowski, Piwko, Janik, Falkowski, Juzwa (46’ Świderski), Maciej Kierznowski, Gutowski, Radzikowski

POZOSTAŁE WYNIKI 15. KOLEJKI SPOTKAŃ IV LIGI
Barkas Tolkmicko – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:0 (1:0)
Pisa Barczewo – DKS Dobre Miasto 2:1 (0:1)
Mamry Giżycko – Zatoka Braniewo 3:0 (1:0)
GKS Wikielec – Orzeł Janowiec Kościelny 4:1 (0:1)
Start Nidzica – Polonia Iłowo 2:0 (2:0)
Rominta Gołdap – Vęgoria Węgorzewo 2:2 (0:1)
Stomil II Olsztyn – Omulew Wielbark 1:2 (1:0)

11.Omulew Wielbark 15 13:23
12.DKS Dobre Miasto 15 12:22
13.Błękitni Pasym 12 15:26
14.Start Nidzica 12 16:32
15.Orzeł Janowiec Kościelny 10 14:36
16.Zatoka Braniewo 8 16:43

Mazur Pisz – Start Kozłowo 1:2 (0:0)
0:1 – Ambroziak (53’)
1:1 – S. Poświata (64’ –k.)
1:2 – Kozian (90’)

Mazur: Turolski – A. Skrzecz, Żbikowski, S. Poświata, Ulążka (76’ Paweł Owczarczyk) – D. Zach, Ł. Skrzecz, Wiśniewski, Barański, P. Zach (81’ Chudzik) – Trześniewski (81’ Łosiak)