Data dodania: 18.10.2012
Piłkarze SP Nr 4 zajęli trzecie miejsce w Mistrzostwach Rejonu V
Każda porażka prowadzi do zwycięstwa
Udostępnij artykuł na Facebooku
Chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Nidzicy wygrali czwartkowe Mistrzostwa Rejonu V w „Piątkach” Piłkarskich. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Warpnuach, natomiast trzecie miejsce przypadło gospodarzom imprezy – Szkole Podstawowej Nr 4 w Piszu. Na piskim Orliku nie pojawiła się wcześniejszej awizowana drużyna z powiatu szczycieńskiego.

Podopieczni Marcina Kosobuckiego zapewnili sobie główną nagrodę w drugiej połowie ostatniego pojedynku turnieju. Do przerwy wydawało się, że mistrzostwo przypadnie ekipie Jana Pupka lub Szkole Podstawowej w Warpunach. Żądni zmazania plamy na honorze piszanie (w swoim pierwszym meczu przegrali 1:5 z SP Warpuny) ruszyli z frontalnymi atakami na nidzicką „jedynkę”. Zamknięci na własnej połowie goście ograniczyli się do wybijania piłek. Jeszcze przed zmianą stron, dobrze spisujący się golkiper z Nidzicy był bezradny wobec technicznego uderzenia jednego z piłkarzy SP Nr 4.

Minimalna wygrana gospodarzy gwarantowała pierwsze miejsce chłopcom z Warpun. Podrażnieni takim obrotem wydarzeń piłkarze SP Nr 1 za wszelką cenę dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Ich krótkotrwały zryw zaowocował zdobyciem upragnionego gola. W ostatnich minutach spotkania wszystko wróciło do normy, to SP Nr 4 atakowała, a zespół z Nidzicy imponował świetną grą w obronie.

Chwilę później Krzysztof Rumiński, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego złożył stosowne gratulacje oraz wręczył okolicznościowe puchary i dyplomy.

3.SP Nr 4 Pisz 1 2:6

Mistrzami Rejonu V w "Piątkach" Piłkarskich zostali: Tomasz Samsel, Jakub Wenia, Daniel Samoraj, Mateusz Szypulski, Damian Powirski, Kamil Kozicki, Kacper Mocki, Adam Jabłoński, Bartosz Wiński, Sebastian Sosnowski, trener Marcin Kosobucki