Data dodania: 16.10.2012
TSK Roś trzecią drużyną V Nenufar Cup
Nie tylko dziewczyny lubią brąz
Młodzi koszykarze TSK Roś (rocznik 2002) wywalczyli brązowe medale podczas zakończonego w niedzielę V Nenufar Cup. Ponadto Kacper Kwiatkowski został wybrany do najlepszej piątki ełckiego turnieju, natomiast Albin Kłos wygrał konkurs sprawnościowy.

Zwycięstwo i dwie porażki – tak wyglądał bilans piątkowych spotkań podopiecznych Pawła Szarego. Pierwszym przeciwnikiem piszan była Trójka Żyrardów, która tylko w pierwszej kwarcie nawiązywała wyrównaną walkę z „jeziorowcami”. W rezultacie koszykarze TSK Roś rozstrzygnęli na swoją korzyść nie tylko drugą i czwartą kwartę, ale również cały mecz. Dobra passę przerwał późniejszy triumfator imprezy Nenufar Ełk. Gospodarze zawodów wygrali z osłabionymi brakiem Patryka Zaperta gośćmi różnicą siedmiu oczek. Tego samego dnia ekipa Pawła Szarego zaliczyła drugą porażkę, tym razem z Regisem Wieliczka (22:41). Na otarcie łez Albin Kłos wygrał, a Kacper Kwiatkowski zajął szóste miejsce w konkursie sprawnościowym. Z kolei w konkursie drużynowym rzutów osobistych (każdy zawodnik oddał 3 rzuty) chłopcy z Pisza zajęli czwartą pozycję.

W sobotę szczęście ponownie uśmiechnęło się do graczy TSK, którzy ograli SP 27 Katowice (28:21) oraz estoński zespół BC Hipo (35:24). Dzięki temu piszanie mogli zagrać w pojedynku o „brąz”. Na drodze do wymarzonego medalu stanęli chłopcy z SP 27 Katowice. Początkowe minuty spotkania to obustronny festiwal nieskuteczności. Z czasem „jeziorowcy” odjechali śląskiej drużynie na osiem punktów. Dzięki wypracowanej przewadze i dobrej grze w obronie, piszanie wygrali 15:8.

Chwilę później trenerzy i zawodnicy wspólnie świętowali odebranie brązowych medali oraz okolicznościowych statuetek. Najwartościowszymi zawodnikami „Rosia” uznano Szymona Zalewskiego oraz Mateusza Lesińskiego. Jeszcze większe wyróżnienie spotkało Kacpra Kwiatkowskiego, którego wybrano do najlepszej piątki V Nenufar Cup. Ponadto TSK Roś był najlepiej broniącym zespołem turnieju – 130 pkt. straconych w sześciu meczach (21,6 pkt./mecz).