Data dodania: 16.10.2012
MKS Ruciane – Nida wskoczył na fotel lidera A - klasy
Czarni byli co najmniej o dwie klasy lepsi
Na tydzień przed derbowym pojedynkiem z Mazurem Ełk, podopieczni Zbigniewa Augustyńskiego wrócili na tarczy z Olecka. Niedawny trzecioligowiec wbił czerwono – zielono – niebieskim aż osiem bramek. Rozpędzony Znicz wygrał „tylko” 3:0 z Drwęcą nowe Miasto Lubawskie. Po wyjazdowym triumfie nad Mazurem Wydminy, na fotel lidera A – klasy wskoczył MKS Ruciane – Nida. O dwie lokaty niżej znajdują się Śniardwy Orzysz, które w niedzielę pokonały 1:0 MKS Szczytno. Trzy punkty ekipie prowadzonej przez Aleksandra Lipowskiego zapewnił kapitan zielono – niebieskich Piotr Talaga.

Wyjątkowa mobilizacja panowała w szeregach MKS –u Ruciane – Nida przed niedzielnym wyjazdem do Wydmin. Tylko zwycięstwo gwarantowało zespołowi Wojciecha Sieruty fotel lidera. Wizja zdystansowania (przynajmniej na tydzień) Pojezierza Prostki podziałała na wicelidera niczym płachta na byka. Już w pierwszym kwadransie gry Sebastian Sęk i Karol Domurat próbowali zaskoczyć Mateusza Mickiewicza. Chwilę później groźnie z rzutu wolnego uderzał Wojciech Sieruta. Jednak to nie wyżej wspomniane trio, a Kamil Wierzbicki wyprowadził gości na prowadzenie. Ex – napastnik Mrągovii Mrągowo wykończył pięknym strzałem z 20 m. precyzyjne dogranie Ernesta Wygnała.

Pozostałe trzy trafienia padły w drugiej części spotkania. Najpierw Michał Kowalczyk podał do Karola Domurata, który z bliska posłał futbolówkę do siatki. Następnie strzelec wcześniejszej bramki asystował przy golu Rafała Niecikowskiego. Wynik ustalił Ernest Wygnał, który w doliczonym czasie pojedynku przeciął dośrodkowanie Przemysława Szmigla.

Imponująco wygląda bilans bramkowy ośmiu ostatnich spotkań Znicza. Piłkarze z Białej Piskiej wbili swoim rywalom trzydzieści sześć bramek, tracąc przy tym tylko dwie. Ostatni raz podopieczni duetu Ireneusz Piwko – Krzysztof Suchwałko przegrali 26 sierpnia na wyjeździe z rezerwami Stomilu Olsztyn. Od tamtego czasu gromią przeciwników po 7:0, 8:0, czy też 6:0. Ostatnia na liście Drwęca wróciła do Nowe Miasta Lubawskiego z bagażem „zaledwie” trzech goli. Jeden z nich był dziełem najskuteczniejszego strzelca Znicza Konrada Radzikowskiego. Pozostałe trafienia zaliczyli – Karol Janik i Błażej Gutowski.

Srogą lekcję futbolu zaliczyli piłkarze Mazura Pisz. Co prawda podopieczni Zbigniewa Augustyńskiego oddali trzynaście strzałów w kierunku bramki Czarnych, to jednak tylko połowa z nich była celna. Niestety, to wystarczyło do zdobycia honorowego gola. Jego strzelcem okazał się Mateusz Łosiak, który z niewielkiej odległości trafił do bramki strzeżonej przez Kozłowskiego. O wiele więcej pracy miał Maciej Turolski. Golkiper gości musiał ośmiokrotnie wyciągać piłkę z siatki. Pierwszy raz po dobitce grającego trenera gospodarzy Kamila Szarneckiego.

W 8 minucie, znany z pierwszoligowych i drugoligowych boisk (Orlen Płock, Jagiellonia Białystok, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) napastnik podał z lewego skrzydła do Błażeja Tusznio, który postawił przysłowiową ”kropkę nad i”. Gdy wydawało się, że gospodarze zejdą do szatni prowadząc 2:1, na listę strzelców wpisał się ponownie Tusznio. Po zmianie stronę nadal przeważali goście, którzy swoją przewagę udokumentowali kolejnymi golami. Worek z bramkami rozwiązał Marcin Waluś, która dobiegł do piłki odbitej od słupka i z bliska wbił ją do „pajęczyny”. Kolejny minuty to popisy Szarneckiego, który w 74 minucie kompletuje hat - tricka. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem błąd piskiej obrony wykorzystuje Mikołaj Młynarczyk. Jakby tego było mało, w 87 minucie Kamil Szarnecki przerzuca futbolówkę nad Maciejem Turolskim, po czym ją…zostawia dla nadbiegającego Dawida Ptaszyńskiego. W ten sposób młody napastnik Czarnych zdobywa swojego premierowego gola w lidze.

Znicz Biała Piska – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3:0 (3:0)
1:0 – Janik (20’)
2:0 – Gutowski (28’)
3:0 – Radzikowski (34’)

Znicz: Grygo – Zawalich, Lutrzykowski, Wyszyński, Piwko – Janik, Juzwa (84’ Doroszko), Falkowski (82’ Domański), Maciej Kierznowski – Gutowski (73’ Mateusz Kierznowski), Radzikowski (90’ Świderski)

Drwęca: Rumiancew – Bober, Roszkowski, Rybkiewicz, Marcfeld, Radkiewicz (46’ Mówiński), Lewicki, Gilmore, Domżalski, Bała, Piceluk

6.GKS Wikielec 21 24:10
7.DKS Dobre Miasto 15 10:17
8.Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 15 19:17
9.Vęgoria Węgorzewo 14 24:29
10.Mamry Giżycko 13 15:23
11.Polonia Iłowo 13 11:25
12.Błękitni Pasym 9 13:22
13.Omulew Wielbark 9 9:20
14.Zatoka Braniewo 8 12:29
15.Orzeł Janowiec Kościelny 7 11:29