Data dodania: 02.10.2012
Znicz rozstrzelał Polonię, Śniardwy zatopiły Olimpię
Punkty popłynęły nurtem Łyny
Strzelić osiem goli to nie lada sztuka. Takiego wyczynu dokonała ekipa Znicza Biała Piska, która rozgromiła w sobotę beniaminka IV ligi Polonię Iłowo. Grający bez ładu i składu Mazur Pisz uległ na własnym boisku niżej notowanej Łynie Sępopol. Z kolei bezbarwne do przerwy Śniardwy rozbiły w drugiej połowie Olimpię Miłki.

Chociaż rewelacyjny beniaminek przegrał wysoko, to pozostawił po sobie pozytywne wrażenie. Przy stanie 0:0 podopieczni Krzysztofa Pieckowskiego trzykrotnie zagrozili bramce Marcina Grygo. Na szczęście ich strzały były na tyle niedokładne, że padały łupem golkipera Znicza lub mijały linię końcową. O wiele większą skutecznością popisał się Konrad Radzikowski, który trzykrotnie pokonał Kamila Molskiego. W międzyczasie do siatki rywali trafił Maciej Kierznowski, dzięki czemu gospodarze schodzili do szatni z czterobramkową przewagą.

Po zmianie stron duet trenerski Znicza posłał do boju czwórkę młodzieżowców: Filipa Domańskiego, Dawida Doroszko, Piotra Kowalczyka i Mateusza Kierznowskiego. Mieszanka rutyny z młodością przyniosła wybuchowy efekt. Najpierw publiczność cieszyła się z gola „Kowala”, a następnie z bramki „Kierzona”. Szósty cios zadał Karol Janik, natomiast przysłowiowego gwoździa do trumny wbił niezawodny Maciej Kierznowski.

Przykra niespodzianka spotkała nielicznych kibiców Mazura Pisz, zgromadzonych na Stadionie Miejskim przy ulicy Mickiewicza. Czerwono – zielono - niebiescy zagrali poniżej oczekiwań, i dali się ograć niżej klasyfikowanej Łynie Sępopol. Gwoli sprawiedliwości trzeba dodać, że od pewnego czasu trener Zbigniew Augustyński nie może skorzystać z Adama Obryckiego (obowiązki zawodowe) oraz ostoi defensywy Sebastiana Poświaty (zawieszony za kartki). Osłabiony blok obronny nie zdołał przeciąć dośrodkowania, po którym Piotr Dobrzyński efektownym "szczupakiem" skierował piłkę do siatki. Rozochoceni goście nie zamierzali spoczywać na laurach, lecz za wszelką cenę dążyli do podwyższenia rezultatu. Skomasowane ataki przyniosły skutek w 34 minucie, kiedy to Macieja Turolskiego pokonał Łukasz Dobrzyński. Dopiero wtedy nastąpił krótkotrwały zryw Mazura okraszony golem Rafała Trześniewskiego (asysta Patryk Ulążka). Niestety, w 60 minucie Pawłowski pięknym golem przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Łyny.

Podbudowane pucharowym zwycięstwem nad Rominta Gołdap Śniardwy Orzysz upolowały kolejny skalp. Tym razem łupem podopiecznych Aleksandra Lipowskiego padła Olimpia Miłki. Pierwsza odsłona meczu przebiegała pod dyktando zielono – niebieskich, jednak z ich przewagi niewiele wynikało. Przełom nastąpił w 49 minucie, kiedy bramkę Olimpii odczarował kapitan orzyszan Piotr Talaga. Cztery minuty później sędzia podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką w polu karnym przez jednego z graczy gospodarzy. Skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Daniel Wojtkowski. Na 3:0 podwyższył Andrzej Kulesza, który skutecznie wykończył akcję tria: Czaplicki – B. Tomaszewski – Talaga. Wynik ustalił najskuteczniejszy strzelec orzyszan Piotr Dymiński, który w 75 minucie zrehabilitował się za przestrzelonego wcześniej karnego.

Znicz Biała Piska – Polonia Iłowo 8:0 (4:0)
8:0 – Maciej Kierznowski (89’)

Znicz: Grygo – Zawalich, Wyszyński, Lutrzykowski, Piwko – Janik, Falkowski (64’ Doroszko), Juzwa (46’ Domański), Maciej Kierznowski – Gutowski (46’ Kowalczyk), Radzikowski (59’ Mateusz Kierznowski)

Polonia: Molski – K. Kwaśniewski, Świątkowski, Zomkowski, M. Kwaśniewski, K. Pieckowski, Kruszyński, Jaroszewski, S. Pieckowski, D. Orzechowski, Janicki

POZOSTAŁE WYNIKI 9. KOLEJKI SPOTKAŃ IV LIGI
Barkas Tolkmicko – Zatoka Braniewo 6:0 (2:0)
Orzeł Janowiec Kościelny – Vęgoria Węgorzewo 2:1 (1:1)
GKS Wikielec – Stomil II Olsztyn 2:4 (2:0)
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – DKS Dobre Miasto 1:2 (1:0)
Rominta Gołdap – Omulew Wielbark 0:0
Błękitni Pasym – Mamry Giżycko 1:3 (0:1)

7.GKS Wikielec 12 15:9
8.DKS Dobre Miasto 12 7:11
9.Vęgoria Węgorzewo 11 17:20
10.Mamry Giżycko 10 12:17
11.Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 9 14:14
12.Omulew Wielbark 9 8:11
13.Orzeł Janowiec Kościelny 7 10:17
14.Błękitni Pasym 9:16
15.Zatoka Braniewo 5 7:19
16.Start Nidzica 3 5:22