Data dodania: 07.09.2012
Śniardwy i Znicz nadal walczą o puchar
Doskonały prezent na pięćdziesiąte urodziny
Po dwóch ligowych remisach z rzędu, Śniardwy Orzysz pokonały w 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski Czarnych Olecko. Dzięki wygranej 5:1 z Pojezierzem Prostki do dalszej fazy rozgrywek awansował Znicz Biała Piska.

Skazywani na pożarcie „zielono – niebiescy” od pierwszego gwizdka ruszyli z frontalnymi atakami na faworyzowanych Czarnych. Przewagę gospodarzy udokumentował zdobyciem gola Paweł Dymiński. Napastnik Śniardw w 28 minucie pojedynku minął obrońców gości i w sytuacji „sam na sam” pokonał golkipera z Olecka. Dziesięć minut później, ten sam zawodnik, praktycznie skopiował swój wcześniejszy wyczyn, dzięki czemu orzyszanie prowadzili 2:0. Na kilka sekund przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania do bramki trafia kapitan Śniardw Piotr Talaga. Osłabieni brakiem Ariela Tusznio (opuścił boisko za dwie żółte kartki) Czarni przystąpili do odrabiania strat. Ambitna i konsekwentna gra zaowocowała kontaktowym golem. Szczęśliwym strzelcem bramki okazał się Błażej Tusznio, który w 68 minucie spotkania wykorzystał nieporozumienie defensywy gospodarzy.

Kwadrans później Piotr Talaga ponownie wygrał pojedynek z bramkarzem gości, i tym samym przypieczętował awans swojego zespołu do 1/16 Wojewódzkiego Puchary Polski. Z sukcesu cieszył się wieloletni kapitan i zawodnik zielono – niebieskich Wiesław Kosiorek, który w środę obchodził swoje pięćdziesiąte urodziny. Specjalnie z tej okazji młodsi koledzy zaśśpiewali dostojnemu jubilatowi gromkie „100 lat”.

Pucharową przygodę kontynuują również piłkarze Znicza. Prowadzeni przez duet szkoleniowców Ireneusz Piwko – Krzysztof Suchwałko czwartoligowcy wygrali na wyjeździe z Pojezierzem Prostki. Dwa gole dla ekipy z Białej Piskiej zdobył Błażej Gutowski. Do siatki rywali trafili także Jacek Falkowski, Karol Janik oraz Michał Zawalich.

Śniardwy Orzysz – Czarni Olecko 4:1 (3:0)

1:0 – Dymiński (28’)
2:0 – Dymiński (38’)
3:0 – Talaga (45’)
3:1 – B. Tusznio (68’)
4:1 – Talaga (83’)

Śniardwy: Kleczkowski (80’ Urbański) –Plaga (65′Bobek),Wojtkowski, Lipowski, Kosiorek –Kulesza, Talaga, Czaplicki (74′ F. Tomaszewski), Paweł Kolator, B. Tomaszewski –Dymiński (85′ Nikołajuk)

Pojezierze Prostki – Znicz Biała Piska 1:5 (0:4)
bramki dla Znicza: 2 Gutowski, Falkowski, Janik (karny), Zawalich (karny)