Data dodania: 04.04.2009  |  wyświetlenia: 5319
W świetlicach rządzi Ping-Pong
W świetlicach rządzi Ping-Pong
W świetlicach i szkołach wiejskich tenis stołowy jest popularną formą relaksu młodych ludzi. Mogliśmy się o tym przekonać w ubiegłą niedzielę podczas I Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego Środowisk Wiejskich

W świetlicach, wiejskich szkołach, czy remizach OSP ping-pong jest popularną formą relaksu młodych ludzi. Mogliśmy się o tym przekonać w ubiegłą niedzielę podczas I Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego Środowisk Wiejskich Gminy Pisz. Trzonki zdobyły główne trofea.

- Jednym z naszych celów jest integracja różnych środowisk Gminy Pisz. Sport jest jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu - powiedział Damian Żyluk - prezes Stowarzyszenia "Dialog Pokoleń", które zorganizowało turniej. Tenis stołowy króluje na świetlicach - to popularna forma rozrywki w środowiskach wiejskich, w dodatku cieszy się w naszej gminie sporym zainteresowaniem.

W turnieju udział wzięło 66 zawodników z 13 sołectw gminy. W pierwszym etapie rozgrywek zmagali się uczniowie szkół podstawowych, których podzielono na dwie grupy wiekowe - klasy I-III oraz IV-VI. W obu kategoriach zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzonkach. Michał Idasz w młodszej grupie i Dawid Sucharski w starszej.

Po zmaganiach podstawówek przyszła kolej na gimnazjalistów, wśród nich najlepszy okazał się Damian Zach z Jeży, a w ostatnim etapie turnieju - w kategorii open, całe podium obsadzili zawodnicy z Trzonek: Maciej Żęgota, Dariusz Magiera i Damian Bogatz.

Wyniki turnieju:

Kategoria I (klasy I-III SP)

I miejsce Michał Idasz (Trzonki)
II miejsce Maciej Karpiński (Wąglik)
III miejsce Piotr Puławski (Turowo Duże)

Kategoria II (klasy IV-VI SP)

I miejsce Dawid Sucharski (Trzonki)
II miejsce Mateusz Idasz (Trzonki)
III miejsce Krzysztof Parda (Pogobie Średnie)

Kategoria III (gimnazjum)

I miejsce Damian Zach (Jeże)
II miejsce Kamil Bogatz (Trzonki)
III miejsce Bartłomiej Karpowicz

Kategoria V (drużynowo)

I miejsce Trzonki
II miejsce Turowo Duże
III miejsce Jagodne

W klasyfikacji drużynowej z ogromną przewagą zwyciężyło sołectwo Trzonki. Nikogo to zwycięstwo nie zdziwiło, bowiem w Trzonkach mieszka kilku zawodników klubu tenisa stołowego MUKS Piłeczka Pisz. Tuż za Trzonkami uplasowało się Turowo Duże, a trzecie miejsce zajęło sołectwo Jagodne. 

Dla zawodników przyznano atrakcyjne nagrody. Dla zawodników indywidualnych kolejno śpiwór, torba sportowa oraz zestaw do tenisa stołowego. Dla zwycięskich drużyn ufundowano kolejno aparat cyfrowy, odtwarzacz DVD oraz czajnik bezprzewodowy.

Atrakcją turnieju była obecność wolontariuszy z piskiego oddziału Stowarzyszenia "Joannici - Dzieło Pomocy". Joannici specjalizują się w zabezpieczaniu tego typu imprez. Poza turniejami tenisa stołowego obecni są także na turniejach piskiej ligi koszykówki, a wraz z rozpoczęciem rundy wiosennej w piłce nożnej, pojawią się na meczach Mazura Pisz. Młodzi wolontariusze podczas turnieju pokazywali uczestnikom jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.  

Turniej zorganizowało Stowarzyszenie „DIALOG POKOLEŃ” we współpracy z MUKS Piłeczka Pisz, Urzędem Miejskim w Piszu i Gminnym Zespołem Szkół. Sędzią Głównym zawodów był Paweł Zieliński. Turniej zrealizowano ze dotacji Urzędu Miejskiego w Piszu, w ramach realizacji projektu upowszechniania sportu i zajęć ruchowych.

Stowarzyszenie Dialog Pokoleń powstało w lutym 2008 r. w Pogobiu Średnim. Zarząd tworzą: Joanna Pelc (sekretarz), Łukasz Szymański (skarbnik), Alina Buszyniewicz (wiceprezes) oraz Damian Żyluk (prezes). Celem stowarzyszenia jest m.in. (ze statutu) wspieranie społecznej aktywności obywateli oraz aktywizowanie młodzieży na rzecz działań pozytywnych społecznie.
 Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt