Data dodania: 03.09.2012
Mazur zdobywa Warmię, Znicz gromi Mamry
Ręce same składają się do oklasków
Znicz Biała Piska wrócił na właściwe tory, Mazur Pisz odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, a na deser MKS Ruciane – Nida przywiózł trzy punkty z Mrągowa. O pechu mogą mówić jedynie zawodnicy Śniardw Orzysz, którzy „zaledwie” zremisowali z Pojezierzem Prostki. Niemniej tak udanego weekendu dawno nie było…

Wszystko zaczęło się w Białej Piskiej, gdzie jedenasty w tabeli Znicz podejmował wyżej sklasyfikowane Mamry Giżycko. Obie drużyny „znają się jak łyse” konie, ponieważ grali ze sobą nie tylko w rozgrywkach IV ligi, lecz także klasy okręgowej. Zanim mecz rozpoczął się na dobre, a publiczność wygodnie rozsiadła się na trybunach zmodernizowanego stadionu, piłkarze Znicza cieszyli się z pierwszej bramki. Wynik otworzył Konrad Radzikowski, który w 23 minucie zdobył swojego drugiego gola. W międzyczasie Arkadiusz Grażulewicz wyciągał piłkę z siatki po uderzeniach Jacka Falkowskiego i Błażeja Gutowskiego. Popularny „Gutek” nie poprzestał na jednym trafieniu, lecz strzelił w 34 minucie kolejnego gola.

Jeszcze przed zejściem do szatni, obrońca gości Przemysław Łapiński ujrzał czerwony kartonik. To nie był jedyny nokautujący cios dla osłabionej defensywy Mamr. Grający „w dziesiątkę” goście zostali skarceni w 43 minucie przez pozyskanego przed sezonem z Pogoni Łapy Grzegorza Juzwę. Tym samym pomocnik zaliczył premierowe trafienie w barwach „czerwono – zielonych”.

Po zmianie stron duet trenerski Ireneusz Piwko – Krzysztof Suchwałko postanowił wypuścić  na boisko trójkę rezerwowych – Dawida Doroszko, Filipa Domańskiego i Piotra Kowalczyka. W ten sposób szkoleniowcy chcieli sprawdzić zaplecze podstawowej jedenastki oraz wypróbować różnorodne warianty taktyczne. Piłkarze Znicza postawili na grę atakiem pozycyjnym, „szanowali piłkę”, w efekcie goście uniknęli kompromitującej dwucyfrówki. Festiwal strzelecki zakończył grający trener Ireneusz Piwko, którym tym samym zwiększył licznik goli do siedmiu.

Stadion na olsztyńskim Zatorzu po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla Mazura Pisz. Kilka lat temu broniący się przed spadkiem do A - klasy czerwono –zielono - niebiescy pokonali w meczu o utrzymanie GKS Iławę. W minioną sobotę, rozkręcający się z pojedynku na pojedynek podopieczni Zbigniewa Augustyńskiego wygrali 1:0 z Warmią Olsztyn. Po raz kolejny w roli męża opatrznościowego zespołu wystąpił Rafał Trześniewski. Napastnik Mazura, podobnie jak przed tygodniem zdobył „złotego gola” w końcówce pierwszej połowy. W drugiej odsłonie nie mający nic do stracenia rywale za wszelką cenę dążyli do zmiany wyniku. Na szczęście ich akcje były skutecznie kasowane przez defensywę gości.

Niedziela była szczęśliwym dniem dla piątego zespołu A – klasy – MKS Ruciane – Nida. Podopieczni Wojciecha Sieruty wypunktowali 3:1 rezerwy trzecioligowej Mrągovia Mrągowo. Bezbramkowy rezultat utrzymywał się do 28 minuty, kiedy Kamil Wierzbicki precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego nie dał żadnych szans golkiperowi gospodarzy. Na tym jednak piłkarze prowadzeni przez Wojciecha Sierutę nie poprzestali. W 70 minucie, po zagraniu futbolówki ręką przez jednego z obrońców Mrągovii, sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Co prawda bramkarz odbił strzał Karola Domurata, jednak wobec dobitki Sebastiana Sęka był bezradny. Przysłowiową kropkę nad i, wykorzystując idealne dogranie Krzysztofa Giedrojcia, postawił Kamil Wierzbicki. Ambitnie grający gospodarze wykorzystali chwilowe rozluźnienie w szeregach gości, strzelając w 86 minucie honorową bramkę.

O nieszczęściu mogą mówić zawodnicy Śniardw. Szybcy i agresywni orzyszanie zdominowali w pierwszej połowie piłkarzy Pojezierza Prostki. Nie minął kwadrans, gdy Andrzej Kulesza dośrodkował do Bartosza Tomaszewskiego, a ten zmarnował dogodną okazję. Dwadzieścia minut później Piotr Talaga w sytuacji „sam na sam” z Krugłym minimalnie chybił. Co nie wyszło przed przerwą, udało się w 48 minucie. Błąd obrońców z Prostek wykorzystał Paweł Dymiński. Chwilę później ten zawodnik wykorzystał centrę Pawła Kolatora i wepchnął piłkę do siatki.

Gdy wydawało się, ze losy spotkania zostały rozstrzygnięte do kontrofensywy przeszło Pojezierze. Efekt? Dwie bramki i jeden punkt. Najpierw Wojciech Próchniak pięknym wolejem, a następnie nogą Karol Deluga pokonali Patryka Kleczkowskiego.

Znicz Biała Piska – Mamry Giżycko 7:0 (6:0)
7:0 – Piwko (69)

Znicz: Grygo – Uszyński (70 Zawalich), S. Zaczkowski, Piwko, J. Lutrzykowski – Janik, Juzwa (61 Domański), Falkowski (70 Doroszko), Maciej Kierznowski – Gutowski, Radzikowski (61 Kowalczyk)

Mamry: Grażulewicz – Gzyl (88 Niedźwiecki), Łapiński, Mazurkiewicz, Czurak (46 Kolaczuch) – Panaś (46 Bierć), Kamiński, Reczek (73 Kwiatkowski), Kalinowski, Sadłos – Wiszniewski

13.Orzeł Janowiec Kościelny 4 7:11
14.DKS Dobre Miasto 3 2:7
15.Błękitni Pasym 2 5:12
16.Start Nidzica 2 4:14

Warmia Olsztyn – Mazur Pisz 0:1 (0:1)
0:1 – Trześniewski

Mazur: Turolski – Barański, Ł. Skrzecz, S. Poświata, A. Skrzecz – Jastrzębski (70 D. Zach), Chmielewski (75 Sztrom), Obrycki, Wiśniewski, Chudzik (80 B. Karpowicz) – Trześniewski