Data dodania: 16.08.2012
Start zatrzymał Znicz, Mazur znów na tarczy
Uniknęli dwucyfrowej porażki
Udostępnij artykuł na Facebooku
W dwóch spotkaniach poprzedniego sezonu Mazur Pisz stracił dwanaście goli z Victorią Bartoszyce. Jesienią przegrał na wyjeździe 1:10, natomiast wiosną uległ „jedynie” 1:3 u siebie. Wczoraj popularna „Vikcia” ponownie udzieliła podopiecznym Zbigniewa Augustyńskiego srogiej lekcji futbolu.

Na szczęście gospodarze uniknęli „dwucyfrówki”, przegrywając z liderem tabeli „zaledwie” 0:9. Blamaż gospodarzy oglądała najwierniejsza garstka kibiców, którzy pomimo pochmurnej pogody przyszli z nadzieją na korzystny wynik. Ich marzenia prysły już w 2 minucie, kiedy Przemysław Mazurek wykończył szybką kontrę swojego zespołu. Nie minął kwadrans, a na młodą ekipę Mazura spadł podwójny zimny prysznic. W roli egzekutora dwukrotnie wystąpił Mateusz Zawadzki, którego pierwsze trafienie wzbudziło wiele kontrowersji. Piszanie domagali się nieuznania gola, sugerując, że przy dośrodkowaniu z lewego narożnika piłka przekroczyła linią końcową. Arbiter był jednak innego zdania i nakazał wznowienie gry ze środka boiska.

To podcięło skrzydła i ochotę do walki gospodarzom, a dodało animuszu gościom. Jeszcze przed przerwą do siatki trafili ponownie Mazurek i Zawadzki oraz najstarszy zawodnik meczu 36 – letni Jan Kadziewicz. Na domiar złego drugą żółtą kartkę, w konsekwencji „czerwień”, otrzymał filar defensywy Mazura, Sebastian Poświata.

Po zmianie stron Victoria grała „pod wiatr”. Nie przeszkodziło to jej w zdobyciu kolejnych bramek. Najpierw Bartosza Dudę pokonał Hubert Lis, a następnie Tomasz Osipowicz. Wynik ustalił w 71 minucie Radosław Pryszczepko. Ekipa z Bartoszyc w ostatnich dziewiętnastu minutach „szukała” dziesiątego gola. Pomimo wielu okazji nie zdołała jednak zaaplikować gospodarzom dwucyfrówki.

Znicz Biała Piska pojechał do Nidzicy z zamiarem pokonania tamtejszego Startu. Plan jednak się nie powiódł, i ekipa prowadzona przez Ireneusza Piwko i Krzysztofa Suchwałko powróciła do domu z zaledwie jednym oczkiem. Na początku wszystko szło po myśli gości, którzy w 12 minucie wyszli na prowadzenie. Karol Janik podał idealnie w tempo do Konrada Radzikowskiego, który nie dał szans Karolowi Bruździe. W 28 minucie podopieczni Piotra Saternusa powinni przegrywać 0:2. Znicz wykonywał rzut wolny, po którym Maciej Kierznowski uderzył w słupek.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 68 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Jakuba Rogowskiego, który zgrał futbolówkę do Pawła Napiórkowskiego, a ten nie dał szans ofiarnie interweniującemu Marcinowi Grygo. Na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety, strzał z przewrotki, niedawno pozyskanego z Mazura Pisz, Błażeja Gutowskiego minimalnie przeszedł obok słupka.

Oprócz popularnego „Gutka” w szeregach Znicz zagrali dwaj pozyskani gracze. Pierwszym z nich był pomocnik Grzegorz Juzwa, wychowanek Jagiellonii Białystok, ostatnio broniący barw Pogoni Łapy. Drugi nabytek to Jacek Falkowski, wychowanek Hetmana Białystok, który w barwach „Jagi” i Polonii Bytom zaliczył 26 spotkań w ekstraklasie. W jego piłkarskim CV znajdziemy także występy w Bogdance Łęczna i w Zniczu Pruszków.

Start Nidzica – Znicz Biała Piska 1:1 (0:1)

0:1 – Radzikowski (12)
1:1 – Napiórkowski (68)

Znicz: Grygo – Uszyński, Wyszyński, J. Lutrzykowski, S. Zaczkowski, Mąka (62 Zawalich), Juzwa (60 Doroszko), Falkowski, Maciej Kierznowski, Janik, Radzikowski (90 Gutowski)