Sparingi, testy, nowi trenerzy, czyli inauguracja ligi coraz bliżej
Działacze z Rucianego – Nidy pozbyli się Fortuny
Piłkarze Mazura Ełk (na niebiesko) pokonali Mazura Pisz (na pomarańczowo) 3:1
Udostępnij artykuł na Facebooku
Trwa szlifowanie formy przed zbliżającą się inauguracją nowego sezonu piłkarskiego. Zawodnicy wylewają siódme poty na treningach, natomiast trenerzy oceniają ich przydatność do zespołu. Montowaniu kadr służą mecze towarzyskie, którą są także sprawdzianem formy dla nowych szkoleniowców.

Trener Mazura Pisz Zbigniew Augustyński w swoim oficjalnym debiucie przegrał 5:6 z oldboyami tego klubu. Nie lepiej poszło w kolejnym sparingu z Tęczą Łyse, wygranym przez przedstawiciela mazowieckiej ligi okręgowej 5:2. Początek pojedynku nie zapowiadał porażki Mazura, który objął prowadzenie po skutecznej „jedenastce” Karola Wiśniewskiego. Radość trwała krótko, ponieważ Adrian Gwiazda wykorzystał precyzyjne podanie Pawła Magdaleńskiego i po raz pierwszy pokonał Dudę. Chwilę później, dzięki dokładnej asyście Majewskiego, uczynił to ponownie. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Krzysztof Szymański. Po zmianie stron Tęcza strzeliła czwartą bramkę, której autorem był Piotr Magdaleński. Piszanie zaliczyli drugie trafienie, przy stanie 1:5, kiedy to nieporadną interwencję Ptaka (kopnął futbolówkę wprost pod nogi gracza Mazura) wykorzystał Mateusz Galanek.

Złej passy nie przerwał także ostatni, środowy mecz z Mazurem Ełk. Odwieczni rywale piszan, pokonali swoich przeciwników na ich terenie 3:1. Aż trzy razy do bramki strzeżonej przez Macieja Turolskiego trafił Grzegorz Kumkowski. W uzyskaniu korzystnego wyniku nie pomógł grający gościnnie w szeregach Mazura, były gracz tej ekipy Paweł Wasiulewski (obecnie Zryw Sobolewo). Wniosek jest jeden – trudno będzie zastąpić najlepszego strzelca Błażeja Gutowskiego, który już strzela dla Znicza Biała Piska. Wychowanek Huraganu Pisz, mający za sobą grę w Mrągovii Mrągowo zdobył jedną z dwóch bramek dla swojej nowego teamu w pojedynku z Orlem Kolno. Golkipera rywali „użądlił” też Konrad Radzikowski, którego gol pozwolił, podopiecznym Ireneusza Piwko i Krzysztofa Suchwałko, osiągnąć remis 2:2 z wyżej notowanym rywalem. Wśród 33 testowanych, przez podlaski klub, piłkarzy znalazł się również występujący ostatnio w Mazurze Pisz Łukasz Barański.

To była druga z serii trzech potyczek z podlaskimi zespołami. Wcześniej, troszkę niespodziewanie, Znicz pewnie pokonał 3:0 III – ligową Warmię Grajewo. Już w 12 minucie dośrodkowanie Błażeja Gutowskiego przeciął Konrad Kowalko, który wpakował piłkę do siatki, tuż obok interweniującego Łopatowicza. Nie minęło dziesięć minut, gdy Ireneusz Piwko z rzutu wolnego podwyższył na 2:0. Wynik ustalił Karol Janik, który egzekwował karnego, podyktowanego za bezmyślny Bartłomieja Wierzbickiego na Gutowskim. Golkiper Znicza Marcin Pisowodzki zachował czyste konto, także w zremisowanym 0:0 niedzielnym sparingu z Wissą Szczuczyn.

Z bardzo wymagającym rywalem – III ligowym Płomieniem Ełk przyszło się zmierzyć w ubiegłym tygodniu A- klasowym Śniardwom Orzysz. Zielono – niebieskich do boju poprowadził nowy szkoleniowiec Aleksander Lipowski. Grający trener nie będzie mile wspominał swojego debiutu, ponieważ jego obecna drużyna (Śniardwy) przegrała 3:1 z dawną ekipą (Płomieniem). Honorowego gola dla orzyszan, którzy wkrótce zagrają z Olimpią Miłki, zdobył Paweł Dymiński.

Idzie nowe – tak można podsumować to się dzieje w innym zespole A – klasy Fortunie, a raczej już MKS Nida. Na poniedziałkowym walnym zebraniu, działacze podjęli uchwałę zmieniając nazwę oraz barwy klubu. Od 23 lipca oficjalna nazwa drużyny nie brzmi już Fortuna Wygryny Ruciane – Nida, lecz MKS Ruciane – Nida. W ostatnim wygranym 3:1 sparingu z Kłobukiem Mikołajki, piłkarze z Rucianego – Nidy zagrali w nowych niebiesko – białych barwach.

WYNIKI SPARINGÓW

Śniardwy Orzysz – Płomień Ełk 1:3 (Dymiński – Mirwa, zawodnik testowany, Kołłątaj)

W zespole Śniardw wystąpili: Rzodkiewicz, Urbański – W. Kosiorek, W Ślęzak, Plaga, Lipowski, Makowski, Ciecierski, Jakubowski, Pilarczyk, Kulesza, Zieliński, F. Tomaszewski, Czaplicki, Bobek, Duchnowski, Talaga, Dymiński

W drużynie Płomienia zagrali: Mierzejewski – Koszycki, Szaraniec, Kropiewnicki, Safarjan, Bajko, Trzaskalski, Mirwa, zawodnik testowany, Popławski, Stankiewicz oraz Kleczkowski, Adasiewicz, Ciuńczyk, Supiński, Kołłątaj

Tęcza Łyse – Mazur Pisz 5:2 (2 Gwiazda, Szymański, Piotr Magdaleński, Paweł Magdaleński – Wiśniewski, Galanek)

W barwach Tęczy zagrali: Ptak, M. Bednarczyk, Majewski, Cekała, Leszka (P. Gwiazda), Krzywda (Zalewski), Paweł Magdaleński (T. Gwiazda), Bałdyga, Piotr Magdaleński (K. Bednarczyk), A. Gwiazda (Siwak), Szymański (P. Bednarczyk)

W szeregach Mazurach wystąpili:
I połowa: Duda - Żbikowski, Trześniewski, A.Skrzecz, Wysokiński - Obrycki, Chmielewski, Ł.Skrzecz, Ł.Rejmentowski, Wiśniewski – Galanek

II połowa: Duda - Stodulski, A.Skrzecz, Siwik, A.Kowalczyk - Choiński, Obrycki, Ł.Rejmentowski, Żbikowski, Wiśniewski - Galanek

Fortuna Ruciane – Nida – Kłobuk Mikołajki 3:2 gole: 2 Prosowski, Domurat

Fortuna: Skrajny – Prosowski, Kowalczyk, Banach (Bałdyga), Bałdyga. Wygnał – Sęk, E. Wygnał, Maciorowski, Wierzbicki – Domurat, Bieleninik (Sieruta)

Znicz Biała Piska – Wissa Szczuczyn 0:0

Orzeł Kolno – Znicz Biała Piska 2:2 (Prusinowski, Wszeborowski – Gutowski, Radzikowski)

Znicz Biała Piska – Warmia Grajewo 3:0 (Kowalko – samobójcza, I. Piwko, Janik)

Znicz (skład wyjściowy): Pisowodzki – Uszyński, Wyszyński, Lutrzykowski, S. Zaczkowski – Radzikowski, I. Piwko, Strychalski, Janik – Maciej Kierznowski, Gutowski. Na zmiany wchodzili także: Grygo, Kumkowski, Doroszko, Romański, Leonik, Mąka, Mateusz Kierznowski

Warmia: Łopatowicz (46’ Gieniusz, 85’ Jegliński) – Randzio, Domurat (83’ Lekenta), Koszczuk, Kowalko (55 M. Tuzinowski) – Strzeliński (46’ Sypytkowski, 81’ Grochowski), Hudoń (46’ Kosiński), Arciszewski (78’Mikucki), Górski (83’ Tchórznicki) – Wierzbicki 969 Sanni), Krukowski (46’ Wójcik)