REKLAMA
ARTYKUŁ PARTNERA
Jak wybrać spacerówkę na wiosnę?
Wiosna to idealna pora roku, aby zacząć aktywność na świeżym powietrzu z dzieckiem. Dla wielu rodziców spacer z dzieckiem jest jedną z najważniejszych czynności, które wykonują każdego dnia. Aby jednak ten czas był przyjemny i wygodny, warto zadbać o odpowiednią spacerówkę, która spełni wszystkie oczekiwania. W dzisiejszym artykule postaramy się pomóc w wyborze najlepszej spacerówki na wiosnę.
Od czego rozpocząć wybór spacerówki na wiosnę?

Przy wyborze spacerówki na wiosnę ważne jest, aby zwrócić uwagę na rozmiar i wagę. Im mniejsza i lżejsza spacerówka, tym łatwiej się nią manewruje, zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach. Warto również zwrócić uwagę na to, czy wózek tego typu łatwo się składa i czy można go przechowywać w małym pomieszczeniu. Świetnie nada się do bloków, w których są mniejsze mieszkania.

Kolejnym ważnym elementem jest rodzaj kół. W zależności od tego, gdzie planujemy spacerować, możemy wybrać wózek z kółkami pompowanymi lub plastikowymi. Pierwszy model świetnie sprawdzi się na nierównym terenie, takim jak chociażby piasek czy błoto, natomiast plastikowe są bardziej odporne na zużycie i łatwiej je utrzymać w czystości. Lepiej będą funkcjonować na miejskich chodnikach, gdzie zwykle jest dużo osób i trzeba pomiędzy nimi manewrować.

Jaki materiał oraz wyposażenie wybrać do wiosennej spacerówki?

Materiał, z którego wykonana jest spacerówka, powinien być trwały, łatwy w czyszczeniu oraz wodoodporny. Wiosna to czas częstych opadów deszczu, a więc nasz wózek musi być przygotowany na taką ewentualność. Wybierając wodoodporny materiał, unikniemy zniszczenia tapicerki czy wnikania wilgoci wewnątrz spacerówki. Dobrym wyborem będzie chociażby nylon.

Co do wyposażenia, warto zwrócić uwagę na to, czy spacerówka posiada daszek przeciwsłoneczny. Wiosną słońce potrafi mocno prażyć, dlatego dobrze jest mieć możliwość ochrony przed promieniami UV. Często dostępne są również specjalne osłony, które wystarczy nasunąć na czoło wózka, aby maluch mógł spokojnie spać. Kolejnym ważnym elementem będzie kosz na zakupy lub torba, która pomieści najpotrzebniejsze rzeczy. Możliwość zamontowania tacki na napoje lub pojemnika na smoczek również może okazać się bardzo praktyczna.

Niektóre wózki dziecięce posiadają dodatkowe akcesoria, takie jak adaptery do montażu fotelika samochodowego czy nosidełka, co zwiększa ich funkcjonalność. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie akcesoria są niezbędne, a dodatkowe wyposażenie może wpłynąć na wyższą cenę spacerówki.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt