Data dodania: 06.02.2019  |  wyświetlenia: 1452
Kto za przywróceniem kolei w mieście
Stacja Orzysz wita!
Fot. UM Orzysz
Po 11 latach na orzyskiej stacji pojawi się pociąg. To na razie tylko akcja, mająca na celu przywrócenie ruchu kolejowego w mieście, zorganizowana w ramach projektu Kolej w krajobrazie Mazur.
Działania te mają na celu promocję zapomnianych ale bardzo atrakcyjnie turystycznie tras kolejowych - informuje UM w Orzyszu - Trasa nr 223: Ełk – Orzysz – Mikołajki – Czerwonka uznana została za jedną z najpiękniejszych tras kolejowych po ziemi mazurskiej.

W najbliższy piątek o godz. 15.00 z inicjatywy Adama Safczyńskiego, pasjonata kolejnictwa wyjedzie z Ełku turystyczny pociąg, który o godz. 15.30 zatrzyma się na stacji kolejowej Orzysz.
Zapraszamy wszystkich miłośników kolejnictwa i wszystkich, którzy chcą przywrócenia ruchu kolejowego przez Orzysz do udziału w tym ważnym historycznie wydarzeniu.- zachęcają organizatorzy akcji - Udział Państwa będzie sygnałem, że jesteście za przywróceniem połączeń kolejowych do naszego miasta. Serdecznie zapraszamy!
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt