Data dodania: 06.12.2018  |  wyświetlenia: 3476
Nasze miasto jest już świątecznie ustrojone
Gdzie jesteś Święty Mikołaju? Pisz na Ciebie czeka
Dziś 6 grudnia, Mikołajki. Pisz jest już stosownie udekorowany na przyjście pana z białą brodą i workiem pełnym prezentów. Naszym prezentem dla niego jest wygodne miejsce w centrum miasta.
Zapewne Święty odwiedził nocą domy wszystkich najmłodszych piszan, ale jakby tylko chciał pojawić się znów, tym razem na dłużej, przysiąść i odpocząć, to jesteśmy na to przygotowani.

Pracowite kilka dni dało efekty - na latarniach zawisły świąteczne dekoracje. A to nie jest taką łatwą sprawą. Wymaga iście kaskaderskich umiejętności i odpowiedniego sprzętu. Ale udało się. Eleganckie ozdoby pojawiły się m.in. na ulicach 1 Maja i Kościuszki oraz przy Placu Daszyńskiego.


W centrum miasta stanęła choinka - żywa, zielona, pachnąca. Może jeszcze skromnie udekorowana, ale to dopiero początek jej strojenia się. O kompletnie piękny obraz drzewka zadbają, jak w roku ubiegłym uczniowie piskich szkół i przedszkolaki, przynosząc własnoręcznie przygotowane bombki czy łańcuchy.


Jest też bombka XXL, która pamięta poprzednie święta. Wówczas zarówno mieszkańcy, jak i turyści chętnie fotografowali się w jej wnętrzu.


O prawdziwie nastrojowy wygląd miasta zadbano w roku ubiegłym. Wówczas to Gmina Pisz zakupiła prawie setkę motywów świetlnych, ponad 40 sznurów oświetleniowych, siatek LED i gigantyczną bombkę. Koszt zakupu to ponad 85 tysięcy złotych. Drzewko przekazało, jak w roku ubiegłym za symboliczną kwotę, Nadleśnictwo Pisz. Wszystko to wpływa na budowanie niezwykłego klimatu nadchodzących świąt.

A to początek atrakcji już wkrótce na Placu Daszyńskiego odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, Kiermasz Świąteczny. Będzie także wspólne dzielenie się opłatkiem oraz powitanie Nowego Roku.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt