REKLAMA
Data dodania: 19.05.2023  |  wyświetlenia: 739
Tak Dzień Niezapominajki świętowały przedszkolaki
Dzień Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promowane są szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczna, niezwykle dużo mówi się o potrzebie jej ochrony. To również okazja do okazywania życzliwości. Piskie przedszkolaki tego dnia sadzą kwiatki.
Niezapominajka przypomina o miłości, przyjaźni do drugiego człowieka, przypomina również  o życzliwości i wdzięczności. To również symbol pamięci o otaczającej nas przyrodzie, dbałość o Ziemię - rośliny i zwierzęta. Święto polskiej niezapominajki w naszym przedszkolu to już tradycja - mówią nauczycielki z Przedszkola nr 1 w Piszu. - zawsze spędzamy go wyjątkowo.

Tak było i tego roku. Dzieci z grupy "Sówki" i "Kolorowe Motylki" pod okiem wychowawczyń Sylwii Kalinowskiej, Klaudii Kręciewskiej i Iwony Drężek przygotowały z tej okazji występ. Święto Niezapominajki, było dobrą okazją na kolejne spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi  - Sową i Królikiem.Dzieci wierszami i piosenkami przybliżyły wartość tego święta. Gościem święta była pani Krystyna Ociepa  - miłośniczka ogrodnictwa,  która podzieliła się swoją pasją z przedszkolakami. 

Z okazji święta dzieci posadziły na terenie piękne kwiatki, które patrzą niebieskim oczkiem.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt