REKLAMA
klik
klik
ARTYKUŁ PARTNERA
Książki medyczne - po które pozycje sięgnąć na studiach?
Zanim wbijesz się w fartuch lekarza, warto poznać najważniejsze książki medyczne dla adeptów medycyny. Które pozycje są obowiązkowe, a które pozwolą Ci poszerzyć swoje zainteresowania? Sięgnij po wiedzę w przystępnej formie!
Podstawowa wiedza - nauki medyczne

Lekarze oraz studenci medycyny muszą bazować na głębokiej znajomości ludzkiej anatomii i fizjologii. To podstawa, bez której nie da się przejść dalej. "Atlas anatomii człowieka" Sobotta towarzyszy studentom już od pierwszego roku. Warto go mieć na swojej półce również w późniejszych latach, by móc swobodnie przypomnieć sobie szczegóły. Również "Atlas anatomii" Nettera, wydany przez wydawnictwo naukowe PWN, to bogaty zbiór szczegółowych zdjęć.

Książka poświęcona fizjologii człowieka powinna przybliżyć najnowszą wiedzę z zakresu działania narządów, tkanek i komórek w organizmie ludzkim. Na rynku dostępna jest trzecia edycja książki "Konturek - Fizjologia człowieka". To kontynuacja wielkiego zbioru wiedzy, którego pomysłodawcą i autorem wielu działów był Profesor Stanisław J. Konturek, utytułowany polski fizjolog. W najnowszym opracowaniu uczestniczyli uznani naukowcy z wielu Katedr Fizjologii, dzięki czemu uzyskasz dostęp do zaktualizowanych informacji.

Współczesna medycyna - nowinki w książkach

Wychodząc poza ramy obowiązkowych lektur na studiach, można wybierać spośród książek poruszających najciekawsze zagadnienia. Zastanawiasz się, czy medycyna naturalna ma rację bytu? Przeczytaj koniecznie książkę Artura Dziaka "Medycyna czy magia? Akademicka wiedza medyczna wobec alternatywnych metod leczenia". A może chcesz poznać ratownictwo medyczne od podszewki? Krew, pot, łzy i radość świetnie opisuje książka "Na sygnale. Z życia ratownika medycznego" Lysy Walder.

Jeśli zaś fascynuje Cię historia medycyny, nie oderwiesz się od najnowszego wydania książki "Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii" autorstwa Jeffreya A. Liebermana. To podróż w często kontrowersyjne dzieje psychiatrii, która jeszcze niedawno wiązała pacjentów ze sporym ostracyzmem społecznym. Z nim mierzyli się również pionierzy chirurgii w XIX wieku, kiedy eksperymentowali po raz pierwszy ze znieczuleniem czy operacjami na otwartym sercu. Świetnie i obrazowo ciężkie początki chirurgii opisuje "Stulecie chirurgów" Thorwalda Jurgena.

Książki praktyczne i fascynujące

Książki medyczne dostępne są w wielu księgarniach internetowych, m.in. w korzystnej cenie znajdziesz je w sieci Empik. Literatura fachowa pomoże później w zawodowej praktyce, czy to poprzez powrót do wiedzy, czy też chwilowe oderwanie myśli od obowiązków. Niektóre publikacje po prostu warto mieć na półce.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt