ARTYKUŁ PARTNERA
Jak zacząć przygodę z LEGO? 5 porad dla rodziców
Zabawa klockami jest nie tylko przyjemna, ale także wspaniale wspiera rozwój dziecka. Konstruowanie z drobnych elementów rozwija małą motorykę, myślenie przestrzenne, wyobraźnię i jest dobrym treningiem koordynacji ręka - oko. Dlatego proponowanie różnych zestawów klocków naszym dzieciom to świetny pomysł. Najbardziej popularne na całym świecie są klocki LEGO. Ich różnorodność sprawia, że można znaleźć coś odpowiedniego dla dziecka w każdym wieku. Jak rozpocząć przygodę z klockami LEGO? Co zrobić, aby maluch polubił LEGO? Oto 5 porad dotyczących budowania z klocków.
1. Wybierz zestaw dopasowany do wieku

Firma LEGO co chwilę wypuszcza nową linię swoich produktów. Dzięki temu jej popularność jest tak wysoka od wielu lat. Jeżeli szukasz pierwszego zestawu dla swojego dziecka, wybierz taki, który dedykowany jest do jego grupy wiekowej. Pierwsze klocki dzieci dostają zazwyczaj w wieku od roku do trzech lat, wówczas warto sięgnąć po LEGO Duplo.

Ta linia klocków jest dostosowana do małych rączek dziecka, już od osiemnastego miesiąca życia. Charakteryzuje się większymi i mniej skomplikowanymi elementami, bezpiecznymi dla najmłodszych dzieci. Dużo tutaj figurek uśmiechniętych zwierzątek i bajkowych postaci. Jest kolorowo i radośnie, dlatego zachwyt maluszka gwarantowany.

2. Pozwól zapoznać się z nową zabawką

Kiedy wręczasz dziecku zestaw LEGO nie narzucaj mu sposobu, w jaki ma się nim bawić. Każdy z zestawów ma dołączoną instrukcję, nie oznacza to jednak, że młody człowiek od razu musi postępować zgodnie z jej wytycznymi. Dzieci postrzegają świat nieco inaczej niż my i czasem trudno nam zrozumieć zasady, jakimi się kierują w spontanicznej zabawie. Jeżeli zależy Ci na żywym zainteresowaniu konstruowaniem z LEGO, pozwól dziecku zapoznać się z elementami zestawu na swój własny sposób. To ważne zwłaszcza w przypadku najmłodszych.

3. Dołącz do zabawy

Wspólna zabawa dziecka z rodzicami jest ważna dla obydwu stron. Uczestniczenie w pierwszych próbach konstruowania z LEGO jest tym bardziej istotne, że zapewnia wsparcie, które może być konieczne bez względu na wiek dziecka. W bardziej skomplikowanych zestawach warto pomóc w czytaniu instrukcji. W tych najprostszych czasami wystarczy zademonstrować, jak działają poszczególne klocki, albo po prostu być obok, aby zabawa była bardziej atrakcyjna.

4. Przy kolejnym zakupie zapytaj o zdanie

Pierwszy zestaw LEGO zdobył serce Twojego dziecka? Wspaniale! Jeżeli więc zdecydujesz się na zakup kolejnego, zapytaj malucha, który z produktów najbardziej mu się podoba. Pole do wyboru musisz zawęzić, biorąc pod uwagę jego wiek oraz to, jaki budżet chcesz przeznaczyć na nowe klocki. Dzieci docenią możliwość wyboru nowej zabawki i z pewność dużo chętniej zabiorą się za konstrukcję zestawu z ulubionym bohaterem czy motywem.

5. Zainwestuj w duży zestaw klasyczny

Kiedy wszystko idzie świetnie i LEGO staje się Waszą ulubioną zabawką, pora zadbać o to, aby wyciągnąć z nich maksimum możliwości. W tym celu warto wyposażyć dziecięcy pokój w duży zestaw LEGO Classic. Ta linia opiera się na podstawowych elementach konstrukcyjnych, jakimi są kultowe prostokątne klocki w różnych wariantach. Dzięki nim można naprawdę puścić wodze fantazji i wybudować coś niepowtarzalnego, na przykład miksując kilka posiadanych już zestawów. To bardzo kreatywne zajęcie idealne dla fanów LEGO, którzy mają już pewne doświadczenie w konstruowaniu.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt