ARTYKUŁ PARTNERA
Płaszcz męski dwurzędowy - niezwykle elegancki, jednak rzadziej wybierany. Dlaczego warto go nosić i jak?
Nie ulega wątpliwości, że płaszcz męski dwurzędowy przeżywa w świecie modowym niewielki, ale jednak renesans. Zniknął na pewien czas, wypierany przez wyposażony w mniejszą ilość guzików odpowiednik, jednak współcześnie coraz częściej można spotkać na ulicach miast mężczyzn noszących właśnie dwurzędówkę. Jest bardziej wymagająca, ale niezwykle elegancka. Jak ją nosić, by dobrze wyglądać? Dla kogo jest dwurzędowy płaszcz męski? Na jakie okazje go zakładać?
Płaszcz męski dwurzędowy – skąd się bierze jego piękno?

Klasyka się nie starzeje. Może, co prawda, wyjść na chwilę z masowego użycia, ale tym większe czyni wtedy wrażenie. To właśnie jest przypadkiem męskiego płaszcza z dwoma rzędami guzików. Wyrazisty charakter dwurzędówki bierze się z szerokich, ostro zakończonych klap, wyrazistych guzików w klasycznych dwóch rzędach i trudnego do przeoczenia, niezwykle eleganckiego kroju.

Mężczyzna w takim płaszczu nie może wyglądać niekorzystnie. Oczywiście pod warunkiem, że zestawi płaszcz męski dwurzędowy z odpowiednimi elementami garderoby, by utrzymać ten wysoki styl i dopasuje rozmiar płaszcza do typu swojej sylwetki. Dwurzędówka jest stosunkowo szeroka sama w sobie, nawet w przypadku węższych modeli, dlatego nie warto przesadzać z „luzem”. Zbyt dużo wolnego miejsca pod płaszczem to nie jest dobry pomysł, bo wtedy dwurzędówka prezentuje się zbyt szeroko i obszernie. Kluczem jest więc umiar.

Piękny męski płaszcz dwurzędowy w kolorze camelowym (beż przypominający barwą kolor wielbłądziego futra, stąd nazwa), do tego skórzane buty koniakowej barwy, marynarka, kamizelka i spodnie w kant, skórzane rękawiczki i biała koszula – oto propozycja na stylizację, która wywoła niesamowite wrażenie estetyczne. Jednak płaszcze dwurzędowe są piękne także w mniej formalnych stylizacjach.

Dwurzędówka w stylizacjach mniej formalnych

Stylizacje mniej formalne nie muszą być synonimem mniej eleganckich. Bynajmniej! Dobrze dobrany krótki płaszcz dwurzędowy potrafi dodać elegancji nawet stylizacjom uznawanym powszechnie za casualowe. Trampki, designerskie sneakersy, zamszowe sztyblety, ciemne chinosy, lżejszy sweter i ukoronowanie całej stylizacji – płaszcz dwurzędowy męski – oto przepis na luźną, a wciąż wysoce estetyczną stylizację na ciepły, jesienny dzień bądź wczesnowiosenną porę roku.

Do tworzenia smart casualowych stylizacji odpowiednie będą także dwurzędowe płaszcze męskie w kolorach innych niż te stonowane, klasyczne (granat, szarość, czerń). W tym sezonie wyjątkowo modne pozostają płaszcze jasnobeżowe, których biel doskonale kontrastuje z kolorami otoczenia późnej jesieni (dla przeciwników jesiennej szarugi tego typu płaszcze okażą się barwnym wybawieniem!), a także ciemniejszymi elementami garderoby czy obuwia.

Renesans przeżywa też kolor camelowy, a więc kolor wielbłądziego futra. To wdzięczny kolor do tworzenia różnorodnych stylizacji, których poszczególne elementy zostają utrzymane w różnych barwach (szary sweter, camelowy płaszcz, czarne chinosy, czarne sneakersy z białą podeszwą – to tylko jedna z propozycji).
 
Z paskiem czy bez – jak nosić płaszcz męski dwurzędowy?

Wszystko zależy od typu sylwetki danego mężczyzny. Osoby bardziej postawne, o szerokich ramionach i standardowym rozmiarze talii, z pewnością zyskają na wyborze egzemplarza z paskiem, którym będzie można przewiązać się w pasie. Ten zabieg zwęzi optycznie sylwetkę u dołu, podkreślając szerokość barków i pleców.

Mężczyźni szczupli natomiast raczej powinni unikać płaszczy z paskami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem będzie model, w którym ramiona zostały poszerzone przez producenta za pomocą, na przykład, specjalnych poduszek. Tego typu zabiegi mają za zadanie poszerzenie obręczy barkowej u mężczyzn, których sylwetka nie jest naturalnie tak szeroka w górnych partiach ciała.

Ostatecznym testem atrakcyjności danego modelu jest test lustra. Należy po prostu założyć dany płaszcz i przejrzeć się w lustrze, a także zasięgnąć opinii bliskiej osoby, która zna się na modzie. Wielokrotnie mężczyźni idą utartą drogą, kiedy ta mniej uczęszczana, zwłaszcza w modowym świecie, w ich przypadku okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Jaki materiał płaszcza dwurzędowego wybrać?

Najlepszym wyborem jest oczywiście włókno bawełniane lub wełniane, które zapewnia optymalny poziom komfortu cieplnego w chłodne dni jesienne czy zmienną pogodę. Materiał jest wysoce estetyczny, dlatego pomaga tworzyć stylizacje eleganckie bądź półformalne.

Są oczywiście płaszcze dwurzędowe męskie, w których występują elementy z poliestru czy innych tkanin syntetycznych, jednak stanowią one ich znikomą część. Zazwyczaj tworzą kieszenie wewnętrzne bądź zewnętrze, a także poszewki, więc ich obecność jest dopuszczalna.

Wszelkie egzemplarze z większą ilością tych materiałów będą zaliczane do odzieży wierzchniej o zdecydowanie mniejszym stopniu formalności. Warto ubierać je wtedy, gdy stylizacja będzie w pełni casualowa, ewentualnie smart casualowa.

Płaszcz dwurzędowy jest bardzo eleganckim rodzajem płaszcza. Żadna garderoba nie straci na tym, że tego rodzaju odzież wierzchnia się w niej znajdzie. Warto znać sposoby noszenia tego niezwykle eleganckiego płaszcza, tak w wersji krótkiej, jak i długiej, a z pewnością uczyni każdą stylizację męską wyjątkowo piękną!

Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt